• Головна
  • Сьогодні вшановують мученицю Агафію
10:04, 18 лютого 2014 р.

Сьогодні вшановують мученицю Агафію

18 лютого - день пам'яті мучениці Агафії. Вона жила в Сицилії при безбожному гонителі християн Декії і походила від знатних батьків, котрі виховали її в істинному благочесті. Настало гоніння Декія. Св. Агафія почала готуватися до мученицької кончини. Правитель області Квинтіан, зачарований красою юної християнки, вирішив відвернути її від християнської віри і з цією метою помістив її в будинок однієї удови-язичниці, яка провадила розпусне життя.

Однак життя в язичницькому будинку, серед веселощів і розкошів не привабило св. Агафію. Не допомогли також і вмовляння язичницької вдови. Бачачи це, правитель задумав вдатися до рішучіших заходів. Він почав допитувати Агафію, чому вона не поклоняється ідолам. Свята відповіла:

- Ваші ідоли не є богами, а нечутливі обрубки, і самі ви є рабами цих обрубків.

Роздратований Квинтіан піддав св. Агафію жорстоким тортурам і потім ув’язнив. Однак, бачачи її непохитність, він звелів рвати кліщами її груди. 

Коли потім Агафію вкинули до в’язниці, то їй з’явився апостол Петро і зцілив її рани. Надзвичайне світло при цьому осяяло в’язницю; воїни, перелякані цим, розбіглися. Свята Агафія, ж цим не скористалася, покірно очікуючи мученицького вінця.

Але злісний правитель не все ж не зупинився і знову мучив її, кинувши на розпечене вугіллявід чого Агафія померла.

Життя цієї мучениці навчає  терпіти всі страждання й негаразди життя, не падати духом, не засмучуватися, а сподіватися на допомогу Божу; Агафія навчає вірувати, що страждання надсилає Бог для нашого ж спасіння.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...