• Головна
  • У Полтаві урочисто ввели в дію новозбудовану Яківчанську дорогу
09:00, 3 вересня 2009 р.

У Полтаві урочисто ввели в дію новозбудовану Яківчанську дорогу

2 вересня в Полтаві за участі голови Полтавської обласної ради Олександра Удовіченка, голови Полтавської облдержадміністрації Валерія Асадчева, керівництва Полтави та служби автомобільних доріг у Полтавській області урочисто ввели в дію новозбудовану дорогу від вул. Яківчанської до селища Яківці. Транспортна розв'язка дозволила розвантажити Зіньківський переїзд та поліпшити сполучення між обласним центром і селищем Яківці, де зокрема розташований Національний музей-заповідник „Поле Полтавської битви”.

Під час Всеукраїнської толоки у квітні 2008 року колектив облдержадміністрації проводив суботник на території дендропарку, саме тоді у Асадчева з'явився задум будівництва дороги вздовж дендропарку до Яківців. Валерій Асадчев пішки пройшов весь маршрут потенційного полягання шляху, а потім доручив відповідним службам вивчити можливість проектування та будівництва дороги.

„Причин для будівництва цього шляху було декілька. Перша із них – це з'єднати місто Полтаву із музеєм Полтавської битви. Міська влада в свою чергу обіцяла перекрити дорогу від Шведської могили, аби зробити біля музею велику площу. Але, на жаль, місто не дотрималося своєї обіцянки. Друга причина – з'єднати Полтаву із Яківцями, щоб людям не доводилося їхати через Зіньківський переїзд, який досить часто буває закритий для руху автомобілів. І третя мета – дати друге дихання Дендропарку”, - зазначив журналістам голова Полтавської облдержадміністрації Валерій Асадчев.

До речі, після вивчення відповідних архівних документів виявилося, що будівництво цього шляху передбачалося генеральним планом розвитку міста Полтави ще у середині минулого сторіччя. Задум проектувальників знайшов втілення через 50 років, завдяки зусиллям Полтавської ОДА. В рамках відзначення 300-ліття Полтавської битви, облдержадміністрація ініціювала виділення з держбюджету цільової субвенції на реконструкцію та будівництво об'єктів, пов'язаних із цією подією. Левову частку грошей (5 млн. гривень) спрямували саме на будівництво дороги на Яківці. За поданням ОДА і рішенням депутатського корпусу обласної ради, були виділені додаткові кошти у сумі 3-х мільйонів гривень з обласного бюджету, необхідні для завершення будівництва.

Згідно з повідомленням прес-служби ОДА, сьогодні дорога на Яківці – це транспортний шлях сучасного європейського типу. Загальна довжина дороги – 1 кілометр 906 метрів, із них 1 км 258 м – це новозбудована ділянка, ширина проїзної частини становить 11 метрів 5 сантиметрів. Вздовж всієї дороги проектувальники зробили велосипедні доріжки, тротуари, облаштували 2 зупинки громадського транспорту, світлофорне регулювання руху, спеціальну розмітку. Цьогоріч, на жаль, центральним Урядом по всій Україні призупинено будівництво автомобільних шляхів.

Від ред.: До речі, урочисту стрічку відкриття дороги міський голова Полтави Андрій Матковський не перерізав. Не встиг, адже відволікся на інтерв'ю телевізійникам. Учасники відкриття дороги почекали мера Полтави хвилин з 10, та, так і не дочекавшись, перерізали символічну зелену стрічку без нього.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Оголошення
live comments feed...