• Головна
  • Органи самоорганізації населення обіцяють вирішити місцеві проблеми
12:05, 27 серпня 2009 р.

Органи самоорганізації населення обіцяють вирішити місцеві проблеми

Працівники Центра підтримки органів самоорганізації населення Кременчука побували з робочим візитом у Одесі щоб ознайомитися з досвідом роботи органів самоорганізації населення та взяти участь у медійних заходах, присвячених темі розвитку ОСН. Прес-конференція «Удосконалення правового забезпечення діяльності органів самоорганізації» була присвячена темі розвитку та діяльності ОСН. На ній зазначалося, що чинний Закон України «Про органи самоорганізації населення» містить велику кількість нормативних прогалин. Слабо регламентовані питання створення органів СОН, порядку обрання їх персонального складу, визначення строку повноважень і багато іншого.

У результаті ці органи не можуть належним чином реалізовувати власні повноваження, а також вести свою фінансово-господарську діяльність. Вихід із ситуації вбачають у прийнятті нової редакції Закону України «Про органи самоорганізації населення». Законопроект був презентований на прес-конференції. Законопроект пройшов обговорення на Четвертій Всеукраїнській науково-практичній конференції органів СОН за участю представників Верховної Ради України, Міністерства з питань регіонального розвитку і будівництва, а також понад 50 експертів з 22 міст, розташованих у 18 регіонах України. Найближчим часом даний законопроект буде переданий на розгляд Верховної Ради України.

Однією з основних форм участі громадян у вирішенні місцевих проблем є органи самоорганізації населення (ОСН - будинкові, квартальні комітети, комітети мікрорайонів). До них належать будинкові, квартальні комітети, комітети мікрорайонів і т.д. Нарівні з місцевими радами вони також є представницькими органами самоврядування мешканців відповідних мікрогромад. Органи ОСН покликані вирішувати досить велике коло проблем у сфері житлово-комунального господарства, благоустрою, соціального захисту населення і т.п. У багатьох країнах світу саме органи СОН успішно реалізують повноваження, делеговані їм органами місцевого самоврядування.

Кременчужани через цю систему мають можливість впливати на органи місцевого самоврядування, перетворюючи владу територіальної громади на орган законних запитів і потреб громадян. Але для цього населенню необхідна підтримка, допомога та інформація. Їх і надає Центр організаційно-методичної підтримки ОСН Кременчука.

Центр створено громадською організацією «Фонд розвитку громади міста Кременчука». Його фінансова підтримка здійснена Фондом Східна Європа за рахунок коштів, наданих Агентством США з Міжнародного Розвитку (USAID) через Pact, Inc.

Всіх зацікавлених у розвитку органів самоорганізації населення запрошують до співпраці

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Оголошення
live comments feed...