• Головна
  • СБУ викриває спеціальні техзасоби в отриманні приватної інформації
11:10, 27 серпня 2009 р.

СБУ викриває спеціальні техзасоби в отриманні приватної інформації

Сучасні технології розширили можливості для розвитку людини. Окремі особи і організації намагаються використати в протиправний спосіб прилади новітніх інформаційних технологій. Тому боротьба з незаконною розробкою, виготовленням, реалізацією, придбанням та використанням спеціальних технічних засобів для негласного отримання інформації є складовою частиною інформаційної безпеки будь – якої держави, в тому числі й України. Чинним законодавством розслідування злочинів та правопорушень, вчинених із використанням таких пристроїв, віднесено до компетенції СБУ та визначено Президентом України, як пріоритетне завдання органів держбезпеки.

Адже незаконне використання технічних засобів негласного отримання інформації завжди пов'язано із порушенням конституційних прав людини на таємницю листування, телефонних переговорів, особистого і сімейного життя та недоторканості житла.

Аналіз наявних в Управлінні СБУ в Полтавській області даних вказує, що зазначені протиправні дії здійснюються, як правило, за вказівкою керівників комерційних структур з метою отримання інформації приватного характеру для тиску на конкуренті .

Так, протягом останніх трьох років УСБУ в Полтавській області виявлено 8 фактів незаконної реалізації технічних засобів негласного отримання інформації з боку комерційних структур та окремих осіб – мешканців регіону. В результаті ці засоби були вилучені з обігу. Особи притягнуті до адміністративної відповідальності, відповідно до ст.ст. 164, 195-5 КУпАП.

Незаконне використання cпеціальних техзасобів для негласного отримання інформації тягне за собою кримінальну відповідальність, згідно з ст. 359 КК України, яка передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 7 років.

Для того, щоб громадяни мали можливість сприяти правоохоронцям у боротьбі з цим явищем в Управлінні СБ України в Полтавській області діє телефон довіри за номерами 51-18-38 та 7-45-22, а також електронна адреса – sbudovira @i.ua для прийому звернень громадян. Інформація, яка надійде за вказаними номерами, обов'язково буде перевірена, анонімність гарантується

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Оголошення
live comments feed...