15:32, 27 листопада
Надійне джерело
У Полтаві на фасаді Ліцею №31 відкрили меморіальні дошки Денису Палію та Сергію Різнику
Відкриття меморіальних дошок полеглим захисникам. Фото: Полтавська міська рада
Сьогодні, 27 листопада, на фасаді Ліцею №31 відкрили меморіальні дошки загиблим захисникам України Денису Палію та Сергію Різнику. Чоловіки є випускниками цього навчального закладу.
Про це повідомляє пресслужба Полтавської міської ради.
Учні, педагоги та всі присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять захисників і захисниць та поклали квіти до меморіальних дошок.
Капітан Денис Ігорович Палій народився 13 жовтня 1984 року у місті Полтава. Навчався у школі №31. Навчання Денису давалося легко, любив природу та тварин. Писав наукові роботи МАН. Також він активно займався спортом: дитиною відвідував басейн, бо гарно вмів плавати. У старших класах захоплювався баскетболом.
Навчався у Полтавському будівельному універитеті на факультеті "Інформатика". Та все таки мріяв стати військовим. Тому під час навчання на третьому курсі вишу пішов на строкову службу та служив у 79 десантно-штурмовій бригаді у м. Миколаїв. Далі проходив службу в правоохоронних органах. Мав звання капітана.
Згодом Денис поїхав закордон. Там освоїв будівельну професію та працював за фахом. Під час початку повномасштабного вторгення рф в Україну Денис Палій перебував в Естонії. Вивіз сім'ю за кордон, а сам повернувся в Україну та вступив до лав ЗСУ у званні солдата.
Пройшов навчання та служив у 27 реактивній артилерійській бригаді ім. Кошового Отамана П. Калнишевського. Загинув Денис Палій 25 квітня 2022 року біля с. Шебелинка Балаклійського району Харківської області. Йому назавжди 37 років.
Похований Денис Палій на Меморіалі Героїв у с. Затурино. Указом Президента України нагороджений Орденом "За мужність" ІІІ ступеня (посмертно).
Молодший сержант Сергій Григорович Різник (позивний "Ескалібур") народився 22 грудня 1989 року с. Андріївка Машівського району Полтавської області.
Дитинство провів у рідному селі, шість класів закінчив в Андріївській загальноосвітній школі.
Ріс розумним, веселим, допитливим, доброзичливим, допомагав батькам по господарству, захоплювався футболом, ганяв з хлопчаками на вигоні. А потім батьки переїхали до міста, а сина, враховуючи його захоплення й уподобання, віддали до футбольного класу Полтавської гімназії Nº31. Брав участь у шкільних, міських, обласних спортивних змаганнях. Окрім футболу, волейболу, уподобав ще й художню самодіяльність, брав участь у класних театральних виступах.
Після закінчення школи міг би будувати футбольну карʼєру, але батьки, щоб добудувати дім, поїхали на заробітки, а в нього на руках залишився молодший брат Діма, який теж мріяв про футбол і подавав надії.
Сергій вступив на заочне відділення до Полтавського Технічного університету, на будівельний факультет, і йде працювати, щоб його молодший брат закінчив школу і займався улюбленим футболом. Він замінив брату батьків, і дав можливість здійснити мрію - стати одним з найкращих футболістів "Ворскли".
19 квітня 2022 року пішов на фронт під позивним "Екскалібур" до 68 окремої Єгерської бригади ім. О. Довбуша. Був молодшим сержантом І єгерського відділення І єгерського взводу 6 єгерської роти 2 єгерського батальйону військової частини.
7 вересня 2023 року загинув під час виконання бойового завдання з оборони позицій поблизу населеного пункту Новоєгорівка Луганської області.
Нагороджений за відвагу нагрудним знаком І ступеня "Хрест Воїна-Єгеря" та Почесним нагрудним знаком Головнокомандуючого Сил України "Хрест Хоробрих" , відзнакою Міністерства Оборони України медаллю "За поранення", орденом "За мужність " ІІІ ступеня.
Нагадаємо, у Полтаві запрацювала відновлена інтерактивна дошка пам’яті учасників АТО.
Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
live comments feed...