13:31, 26 листопада
Надійне джерело
Найважливіші церковні свята цієї зими: нові дати відзначення
Новорічна ялинка в 2021 році у Полтаві. Фото: 0532.ua
З 1 вересня 2023 року, після того, як Православна церква України на архієрейському соборі в Києві ухвалила рішення про перехід на новий календар, українці почали відзначати свята на 13 днів раніше.
Журналісти 0532.ua підготували добірку визначних церковних свят, які відзначаємо у нові дати.
День Андрія Первозваного – 30 листопада (раніше 13 грудня). Святого Андрія Первозванного шанують як одного з 12 апостолів Ісуса Христа. Саме він першим відгукнувся на заклик Спасителя. Нині його вважають покровителем України. Андрію Первозванному приписується пророцтво про створення міста на київських горбах.
День Святого Миколая Чудотворця - 6 грудня (раніше 19 грудня). Свято присвячене одному з найбільш шанованих святих у християнстві, покровителю дітей, мандрівників і бідних. У цей день за традицією дарують подарунки дітям, особливо тим, хто був слухняним протягом року
Святвечір – 24 грудня (раніше 6 січня). У цей день заведено прикрашати оселю рушниками та солом’яними павучками. Увесь день віряни не їдять нічого, доки не зійде перша зірка, що сповіщає про народження Ісуса Христа, після чого до столу подають 12 страв.
Різдво – 25 грудня (раніше 7 січня). Святкування народження Ісуса Христа у Вифлеємі. Найбільше християнське свято. У цей день потрібно відвідати святкову службу у церкві.
Щедрий вечір – 31 грудня (раніше 13 січня). Вечір перед Новим роком, коли готують святкові страви та просять Бога про найбажаніше. У цей день водять «козу» та щедрують.
Новий рік – 31 грудня - 1 січня. Календарне свято, яке відзначають багато народів світу. У цей день відзначають початок нового календарного року. Готують святковий стіл та влаштовують гуляння.
Василія Великого– 1 січня. На свято Василя заведено засівати оселі – зерно символізує нове життя та достаток. Після засівальників зерно віддають птахам, частіше куркам, аби добре неслися.
Водохреща – 6 січня (раніше 19 січня). Це свято на згадку про хрещення Ісуса Христа в річці Йордан. Віряни відвідують ранкову службу у церкві, а потім тричі занурюються в освячену ополонку, яку вирубують у формі хреста.
Івана (Іоанна) Хрестителя– 7 січня (раніше 20 січня). У цей день потрібно випити зранку склянку освяченої води, яку набрали у церкві на Водохрещу. Тоді протягом року людина буде здоровою та щасливою. Чоловіки цього дня випивали кілька ковтків пива, щоб у новому році не було приводу для сліз.
Стрітення – 2 лютого (раніше 15 лютого). Останнє серед різдвяно-новорічних свят, яке є одним з найбільших у християнстві. У церквах святять стрітенську воду і свічку-громницю, яку запалюють під час негоди.
Нагадаємо, Скелети, "Джеки-Ліхтарі" павуки, та "жахастики": як Полтава перетворилася на моторошне місто напередодні Хелловіна.
Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
live comments feed...