• Головна
  • Розлучення з іноземцем в Україні – чи можна розлучитися без його присутності?
Новини компаній
12:45, 12 листопада

Розлучення з іноземцем в Україні – чи можна розлучитися без його присутності?

Новини компаній

Розлучення з іноземцем в Україні підпадає не тільки під чинні положення Сімейного кодексу України, а й законів, що регулюють родинні стосунки за кордоном. Тому важливо достеменно знати нюанси процесу розірвання шлюбу з громадянином іншої держави без його особистої присутності.

AD_4nXduOCu129c_qTJFZhUP-Lco5eevrrZwrpjH3JZHYgvGDqdFs196ZPNMTiUTUmHZ3QHRc9oGhN59Lo3ynBHBDL5xv_pt4kCBUaPmim0PMOVtSYjo8a8OcEshrmjdXMEuNP4sE5Eh_w?key=TRoZkMXze5mbXwRN1q672Dxq

Розлучення з іноземцем в Україні

Розірвати шлюб із громадянином іншої країни можна в органах ДРАЦС або в суді. У першому варіанті це можливо, якщо:

  • у пари немає дітей до 18 років;

  • наявна спільна згода на розлучення.

Позивач в Україні може відповідно до Сімейного кодексу самостійно заповнити заяву у ДРАЦС і передати її для заповнення іншій стороні подружжя за межами країни. Відповідач заповнює свою частину заяви та після нотаріального посвідчення надсилає її до органів реєстрації.

Якщо один із пари не згоден перервати шлюб або є неповнолітні діти, оформити розлучення можливо лише в судовому порядку.

Чи можна розлучитись без присутності чоловіка?

Незалежно від причин, через які позивачу невідоме місцеперебування другої сторони подружжя, чи ж той не може/не хоче приїхати до України, розлучення без присутності можливе через суд. За такої ситуації суд самостійно встановлює місце перебування відповідача. Орган інформує його, де й коли відбудеться шлюборозлучний процес.

Можна також розірвати шлюб онлайн. Тут у пригоді стане допомога адвоката, який знається на особливостях сімейного права іншої країни. Саме він обізнаний, як подати на розлучення онлайн. Більшість адвокатів сьогодні консультують дистанційно, документи надсилаються в електронному вигляді (зазвичай у PDF-форматі), а довіреність можна оформити через сервіс «Дія.Підпис».

AD_4nXdSa-GftAEhULf8BWcLdKeafoivQy8fivkxHlm5rspbVstnc8AmkGI9MZSGExrtahvGlcGC_9fxv3Zs1w6b0EKeeDPJ7B1Xgk9Ezppc38Y64oD6SsJQOhsvhSi9mCD0NC-gVHeXKA?key=TRoZkMXze5mbXwRN1q672Dxq

Розірвання шлюбу через суд, якщо є діти

У разі, коли в подружжя є діти до 18 років, суд розглядає справу про розлучення за спільною заявою обох сторін. Увага в такому разі приділяється дійсній волі чоловіка та дружини, а також умовам життя дітей і їх забезпечення, які жодним чином не можуть порушувати особисті та майнові права неповнолітніх.

Якщо якась зі сторін подружжя не згодна з рішенням суду, вона може подати апеляцію. Проте процедура розлучення з дітьми може мати багато складнощів і перепон, особливо якщо чоловік перебуває за межами України. Тому краще все ж таки звернутися до фахівця.

Онлайн-розлучення без присутності обох

Розлучення онлайн можливе й без присутності обох сторін подружжя. Для цього варто звернутися до системи «Електронний суд», яка працює в інформаційному середовищі України. На сайті можливо моніторити за допомогою цифрового підпису всі етапи судового процесу. Завершення розлучення фіксується в електронній версії відповідного документа – свідоцтва про розірвання шлюбу, що має чинність на рівні паперового аналога. А от вчасно отримана консультація юриста та його фахова допомога позбавлять від можливих проблем у майбутньому.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...