• Головна
  • Лікарів на Полтавщині вчили надавати допомогу при хімічних загрозах
13:00, 10 липня
Надійне джерело

Лікарів на Полтавщині вчили надавати допомогу при хімічних загрозах

Навчання медиків при хімічних загрозах. Фото: пресслужба Полтавської ОВА

Навчання медиків при хімічних загрозах. Фото: пресслужба Полтавської ОВА

Медиків Полтавської області вчили злагоджено діяти під час масового надходження пацієнтів, уражених хімічною зброєю, надавати невідкладну допомогу, діагностувати, запобігати летальним випадкам та не допускати зараження інших людей.

Про це повідомляє 10-го липня пресслужба Полтавської ОВА.

Дводенний тренінг «Організація надання першої медичної допомоги при хімічних загрозах» для лікарів області влаштувала французька неурядова організація «MEHAD». У ньому взяли участь 30 медпрацівників.

«Ми будемо навчати, що повинні робити медики. Відпрацьовувати їхні дії, щоб зменшити ризик контамінації в лікарні під час таких загроз, бо хімічна зброя відноситься до зброї масового ураження. Ми будемо спостерігати велику кількість постраждалих різного ступеня тяжкості. І будемо вчити лікарів як правильно ідентифікувати дану хімічну сполуку і надавати медичну допомогу на ранньому госпітальному етапі», – розповідає Людмила Шерстюк, тренер французької неурядової організації «MEHAD».

Першого дня медики опановували теорію. Другого – застосовували отримані знання на практиці. Відтворювали ситуацію допомоги при хімічних ураженнях, організовували бригади із знезараження, розробляли алгоритм прийняття рішення при масовому зверненні з підозрою на хімічне ураження, розробляли план евакуації тощо.

«Зараз це конче необхідно, дивлячись на ситуацію в країні, щоб ми були готові у випадку надходження наших захисників, або цивільного населення. В кожного є своя роль. Кожен займається конкретною справою. Я не можу піти до інших і робить те, що хочеться мені. Це дуже класно зроблено, це, дійсно, система», – говорить Владислав Суковатий, учасник тренінгу, медпрацівник Полтавської обласної клінічної лікарні імені М.В. Скліфосовського.

Нагадаємо, для жінок-переселенок запускають безоплатні курси з діджитал професій.

Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#лікарі #навчання #Полтавська ОВА #Полтавщина
Оголошення
live comments feed...