• Головна
  • На Полтавщині 420,6 тис. пацієнтів отримали медичні препарати за програмою “Доступні ліки”: як їх можна отримати
15:00, 21 червня
Надійне джерело

На Полтавщині 420,6 тис. пацієнтів отримали медичні препарати за програмою “Доступні ліки”: як їх можна отримати

Програма "Доступні ліки". Фото: з відкритих джерел

Програма "Доступні ліки". Фото: з відкритих джерел

За 5 років існування програми “Доступні ліки” 420 623 мешканців Полтавської області отримали ліки проти серцево-судинних захворювань безоплатно або з невеликою доплатою. Від початку 2024 року цією послугою Програми медичних гарантій скористалися 60 330 осіб.

«"Доступні ліки" – це, безумовно, одна з найвдаліших моделей державно-приватного партнерства. А ще – приклад турботи держави про тих українців та українок, які потребують постійного прийому лікарських засобів через хронічні захворювання», – каже Наталія ГУСАК, голова НСЗУ.

За словами директорки Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Вікторії Мілютіної, на Полтавщині до програми “Доступні ліки” приєднались 643 аптеки та аптечні пункти.

«Нині програма включає 532 найменування ліків та медичних виробів, 229 із них – для лікування серцево-судинних та цереброваскулярних захворювань, у тому числі для профілактики інфарктів та інсультів. З них 48 пацієнти можуть отримати без доплати, 181 – з доплатою», – зазначила Вікторія.

Від початку 2024 року в Україні 1 430 831 пацієнту із серцево-судинними захворюваннями створено Е-рецепт на отримання медикаментів за програмою “Доступні ліки”, 1 211 116 із них “погасили” свої рецепти.

Як отримати безоплатні ліки та медичні вироби

Щоб почати отримувати ліки безоплатно або з частковою доплатою потрібно:

1. Звернутися до лікаря первинної медичної допомоги.

Лікар випише електронний або паперовий рецепт на підставі обстежень та діагнозу. В рецепті лікар вкаже міжнародну непатентовану назву препарату (МНН).

2. З рецептом можна звернутися до будь-якої аптеки, незалежно від місця реєстрації. Головна умова – наявність договору з НСЗУ. Впізнати таку аптеку можна за наліпкою «Доступні ліки».

Пам’ятайте: термін дії рецепта становить 30 днів з дати виписування.

3. Покажіть рецепт працівнику аптеки. Він запропонує наявні препарати, які містять потрібну діючу речовину. А також повідомить, який препарат повністю безоплатний, а за який потрібно доплатити. Вартість ліків аптеці відшкодує НСЗУ. 

Знайти аптеку з «Доступними ліками» допоможе:

Де можна побачити список ліків програми «Доступні ліки»

Знайти ліки та медичні вироби, які підлягають реімбурсації за програмою «Доступні ліки», можна в наказі Міністерства охорони здоров’я №279 «Про затвердження Переліків лікарських засобів і медичних виробів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення станом на 12 лютого 2024 року»: https://cutt.ly/lw4bfkzQ.  

Завантажте необхідний файл. У ньому ви знайдете повний перелік ліків або медвиробів, їх міжнародну назву (тобто назву діючої речовини), торговельну назву ліків, найменування виробника, а також суму доплати за кожне дозування – нуль або ж певна сума.

Перевірити, які препарати входять у програму «Доступні ліки» можна за допомогою:

До програми «Доступні ліки» включені ліки, рекомендовані Всесвітньою організацією охорони здоров’я, які використовують в усьому світі.

Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтавщина #ліки #програма #доступні ліки #аптеки
Оголошення
live comments feed...