• Головна
  • Від оповіщення до призову: як відбуваються мобілізаційні процеси на Полтавщині
12:30, 13 червня
Надійне джерело

Від оповіщення до призову: як відбуваються мобілізаційні процеси на Полтавщині

Речник Полтавського обласного ТЦК та СП Роман Істомін. Фото: 0532.ua

Речник Полтавського обласного ТЦК та СП Роман Істомін. Фото: 0532.ua

Новий закон "Про мобілізацію" набув чинності майже місяць тому. У зв'язку з цим відбулися зміни у порядку мобілізації та обліку військовозобов'язаних. Зокрема, є кілька етапів мобілізації, а повістку відтепер можна отримати не лише особисто в руки.

Про це під час брифінгу повідомив начальник служби зв’язків з громадськістю Полтавського обласного ТЦК та СП Роман Істомін.

"Основні зусилля в умовах повномасштабної війни спрямовані на комплектування Сил Оборони України. Основним способом є мобілізація", - розповів він.

Від оповіщення до призову: як відбуваються мобілізаційні процеси на Полтавщині, фото-1

Мобілізаційні заходи складаються з кількох етапів: 

1. Проведення оповіщення для уточнення даних. Воно може здійснюватися як представниками ТЦК, так і місцевою владою та роботодавцями. Повістку для оповіщення можна отримати у громадських містах, на роботі та блокпостах. 

Військовозобов'язані мають носити з собою особисті та військово-облікові документи.

Як зазначив речник, уточнити дані можна кількома способами:

  • Безпосередньо у районному ТЦК та СП;
  • У ЦНАПі;
  • Використовуючи застосунок "Резерв+".

При цьому, уточнення даних не означає, що військовозобов'язані отримають повістку для подальших мобілізаційних заходів.

2. Вручення повістки для звернення в ТЦК. Після уточнення даних, громадяни, які підлягають мобілізації, можуть отримати повістку. 

Існує два способи вручення повістки:

  • Особисто;
  • Засобами поштового зв'язку. 

"Якщо протягом 60 днів, військовозобов'язані громадяни не уточнюють фактичну адресу проживання, то повістку можуть надіслати поштою за місцем реєстрації", - розповів Істомін.

3. Проходження ВЛК. Якщо громадянин не має підстав для відстрочки — його відправляють на проходження медичного огляду. Для визначення придатності при районних ТЦК створюються ВЛК у складі голови комісії, не менше ніж 3 лікарів та секретаря з медичною освітою. Медичні працівники входять безпосередньо у склад ТЦК з-поміж комунальних чи державних медичних закладів за рішенням РВА. Після проходження медичного огляду надається висновок про придатність чи непридатність до служби.

Раніше ми писали, що в Україні більше не буде обмежено придатних.

4. Призов на мобілізацію. Повістка може бути вручена відразу або через певний час, залежно від потреб. 

За ухилення від мобілізації існує відповідальність. Зокрема, кримінальна. Ми також писали про те, яке покарання чекає на ухилянтів.

Після документального оформлення військовозобов'язаних та видачі наказу, громадяни перестають бути цивільними та стають військовослужбовцями.

Від оповіщення до призову: як відбуваються мобілізаційні процеси на Полтавщині, фото-2

На Полтавщині у ТЦК та СП спостерігається значна кількість військовозобов'язаних, але як зазначив Роман Істомін, не всі вони оновлюють свої персональні дані. Чимало звертаються задля бронювання та відстрочки.

Нагадаємо, що жителі Полтавщини можуть записати в електронну чергу до ТЦК. Важливо, що вона працює тільки для уточнення персональних даних. До неї неможливо записатися для отримання відстрочки та вирішення інших соціальних питань. "Ставати" в електронну чергу потрібно тільки до районних та міських ТЦК та СП, адже тільки вони займаються уточненням даних.

Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Мобілізація #Україна #Полтавщина
Оголошення
live comments feed...