• Головна
  • Жителі Землі на власні очі зможуть побачити великий парад планет: коли саме
10:00, 26 травня
Надійне джерело

Жителі Землі на власні очі зможуть побачити великий парад планет: коли саме

Влітку земляни побачать великий парад планет. Фото: ілюстративне

Влітку земляни побачать великий парад планет. Фото: ілюстративне

Незабаром ми всі зможемо стати свідками рідкісного явища - побачити парад шести планет Сонячної системи. 

Як повідомляє Science Alert, у нічному небі 3 та 4 червня одразу з’являться Меркурій, Марс, Юпітер, Сатурн, Нептун та Уран.

«Відразу кілька планет з’являються в нічному небі дуже рідко, і що більше планет, то рідше такі “зустрічі” трапляються. Будь-яка одночасна поява в небі від трьох до семи планет називається парадом. З’єднання п’яти чи шести планет відоме як велике вирівнювання, але вирівнювання п’яти планет зустрічається значно частіше, ніж шести», - йдеться в повідомленні.

Зазвичай паради планет зображують на малюнках і графіках як строгу лінію, в яку вони наче вишикувалися. Але нічого подібного насправді не відбувається.

Варто зазначити, що парад планет відбувається через те, що всі вони обертаються довкола Сонця приблизно в межах однієї площини, яка називається екліптикою. Таке положення пов’язане з тим, як формуються зірки та планети навколо них. Зірка-немовля починає обертатися в хмарі матеріалу, а хмара навколо неї перетворюється на диск, який живить світило. Планети утворюються з матеріалу, що залишається.

На початку червня побачити планети можна буде приблизно за годину до світанку. При цьому Меркурій, Марс, Юпітер і Сатурн можна буде роздивитися неозброєним оком. Нептун і Уран є занадто далекими і занадто тьмяними для цього, тому для спостережень за ними необхідний бінокль або телескоп.

Ці паради жителі Землі спостерігатимуть ще кілька разів протягом найближчих років: 28 серпня 2024 року і 18 січня 2025 року. А 28 лютого 2025 року на нас чекає ще одне вражаюче видовище: парад семи планет Сонячної системи.

Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#планети #Сонячна система #парад
Оголошення
live comments feed...