• Головна
  • У Полтаві провели фінал фестивалю повітряної робототехніки імені Юліана Матвійчука
17:30, 13 квітня
Надійне джерело

У Полтаві провели фінал фестивалю повітряної робототехніки імені Юліана Матвійчука

Фото: Полтавська ОВА

Фото: Полтавська ОВА

У Полтавському університеті економіки і торгівлі на базі освітнього центру повітряної робототехніки відбувся фінал фестивалю повітряної робототехніки імені Юліана Матвійчука.

Про це повідомили в пресслужбі Полтавської обласної військової адміністрації.

Змагання провели для учнівської молоді Полтавської області. Захід відвідали заступники начальника Полтавської ОВА Антон Чубенко та Володимир Когут, директор Департаменту освіти і науки ОВА Євген Кончаковський. Вони привітали учасників та організаторів фестивалю, звернувся до молоді.

У Полтаві провели фінал фестивалю повітряної робототехніки імені Юліана Матвійчука, фото-1

«Ідея проведення цього фестивалю виникла у ректора ПУЕТ ще в грудні 2023 року. Пройшло менше пів року, і маємо результати. Символічно, що проводимо фінал конкурсу в День працівників ракетно-космічної галузі. Це лише початок. Переконаний, що всі ці ініціативи будуть масштабуватися, знаходитимуть подальший розвиток та підтримку, в тому числі й на рівні області», – зауважив Антон Чубенко.

Участь у фестивалі взяло 25 учнівських команд із Полтавщини. Попередньо всі учасники долучилися до навчальних семінарів та тренінгів як для тренерів, так і команд.

У Полтаві провели фінал фестивалю повітряної робототехніки імені Юліана Матвійчука, фото-2

«Робототехніка – це та сфера, яка в перспективі буде стрімко розвивається. Тому нам є над чим працювати та чому навчатися. Проведення таких заходів – це чудова ініціатива, яку потрібно підтримувати й пропагувати надалі. Дякую всім учасникам за проявленні знання, хист і вправність», – зауважив Володимир Когут.

За результатами відбіркових змагань право вийти на дрон-арену у фіналі фестивалю вибороли 10 команд, серед яких: «ВОГник_11» Полтавської ЗОШ №11, «SKYHUNTER» Полтавської ЗОШ №26, «Гроза повітря» Полтавської ЗОШ №24, «AviaPro» Академії робототехніки ПУЕТ, «Hunters» Бутенківського ліцею імені Ю. П. Дольд-Михайлика, «RobotMaster» Супрунівського НВК, «Fanta» Міжшкільного ресурсного центру (Полтава), «Єноти» Полтавської гімназії №25, «Sprite» Міжшкільного ресурсного центру (Полтава), «STEM» Наукового ліцею №3(Полтава).

У Полтаві провели фінал фестивалю повітряної робототехніки імені Юліана Матвійчука, фото-3

Методист Полтавського Міжшкільного ресурсного центру Світлана Пилюк – тренерка відразу двох команд – «Fanta» та «Sprite». 

«Ми готувалися до цього заходу, багато тренувалися, адже мали мету – потрапити в фінал. І вона здійснилася. І тренерів, і дітей переповнюють емоції.Тема повітряної робототехніки дуже актуальна сьогодні. І в майбутньому вона обов’язково працюватиме в мирних цілях. Нашим дітям потрібно здобувати навички із керування дронами, – розповіла Світлана Пилюк. – У перспективі такі центри для молоді мають працювати при всіх навчальних закладах, щоб діти могли здобувати знання з повітряної робототехніки».

У Полтаві провели фінал фестивалю повітряної робототехніки імені Юліана Матвійчука, фото-4

У фіналі учасники продемонстрували свої навички з пілотування та програмування навчальних квадрокоптерів. Перемогу здобули пілоти «RobotMaster» Супрунівського навчально-виховного комплексу Полтавської міської ради. На другому місці – представники команди «Sprite» Міжшкільного ресурсного центру Полтавської міської ради. Третє місце – у команди «Єноти» гімназії №25 Полтавської міської ради.

Нагадаємо, що у Полтавському виші "погасили" марку присвячену 110-річному ювілею.

Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #робототехніка #фестиваль #Юліан Матвійчук
Оголошення
10:54, 8 травня
live comments feed...