19:00, 12 квітня
Надійне джерело
Взяла інтерв’ю в переможців Євробачення: історія переселенки з Полтави, яка, тікаючи від війни, переїхала до Литви й стала успішною телеведучою
Дарина Назаренко та Kalush Orchestra. Колаж: 0532.ua
Після повномасштабного вторгнення 20-річна полтавка Дарина Назаренко разом з сім’єю була змушена переїхати до Литви. Нова країна продемонструвала дівчині безліч унікальних викликів, які остаточно змінили плани на майбутнє і змусили адаптуватися під вимоги сьогодення.
Проте складні життєві обставини не зламали Дарину, а навпаки, дали можливість проявити себе в новій ролі. Дівчина випадково потрапила на литовське телебачення, де зовсім скоро почала брати інтерв'ю в зірок, зокрема, у представників гурту Kalush Orchestra, котрі з піснею Stefania стали переможцями Євробачення-2022.
Юна переселенка розповіла журналісту 0532.ua Михайлу Михайлюку про те, як адаптовувалася у Литві, чому переселенці нікому непотрібні, яким чином долала свій шлях з офіціантки до телеведучої та чи почуває наразі себе щасливою.
Переїзд та адаптація у Литві
Життя Дарини після повномасштабного вторгнення, як і у більшості українців, розділилося на "До" і "Після". Разом з сім'єю вона знайшла прихисток у литовському місті Шяуляй.
Нові виклики змусили дівчину змінитися та значно подорослішати. Говорячи про проблеми, то одні з них - незнання литовської мови. Це стало на заваді до хорошої взаємодії з місцевим населенням. Очевидно, що певна частина людей володіє російською, але, як зазначає переселенка, не всі хотіли нею спілкуватися.
- До слова, той утиск, який створила колишня радянська влада, призвела до того, що російська мова поступово викорінюється з литовського населення. Через це мову країни треба вчити обов'язково, - говорить Дарина.
За її словами, проживаючи в Литві, не всі місцеві ставилися з повагою до переселенців. Іноді люди розмірковували стереотипами щодо цієї групи населення.
- Дехто вважав, що ми приїхали та живемо коштом податків місцевих мешканців. Це, ймовірно, тридцять відсотків людей, які відносилися до нас погано. Проте більшість з них розуміла нашу ситуацію...
Родину Назаренків на тимчасове проживання прийняла місцева сім'я, а держава своєю чергою надала все необхідне для початкового старту.
Нікому непотрібний переселенець
Наша головна героїня стверджує, що в Литві простих переселенців ніхто не хоче брати на високі посади.
-Їх відправляють, зокрема, мити підлогу або працювати на заводі. Коли я не погодилась, мені відкрито сказали "Попустись! Ким ти ще можеш тут стати?".
Після цього дівчина могла б вже зневіритися, але умовний "ляпас по обличчю" зробив її набагато впевненішою й цілеспрямованішою. Тому вона розпочала займатися власним розвитком і паралельно вивчала англійську та литовську мови. А щоб частіше практикуватися, влаштувалася офіціанткою в один з литовських барів. Таким чином Дарина, спілкуючись з людьми, поглиблювала свої знання з іноземних мов.
-Ця робота стала місцем мого лінгвістичного росту. Оскільки приїхавши до Литви, я знала англійську тільки на рівні London is the capital of Great Britain.
Від офіціантки до репортерки
У перший рік життя в Литві Дарина стикалася з важкими випробуваннями. Відірвана від друзів, вона почувала себе самотньою і непотрібною. Проте все змінилося завдяки проєкту, запропонованому влітку 2023 року. Знайшовши нових товаришів, вона почала адаптовуватися до нового життя.
На литовське телебачення "Etaplius" Дарина потрапила зовсім випадково. Дівчина говорить, що в ЗМІ їй запропонував роботу інтеграційний центр, де вона займалася волонтерством. Їхні співробітники знали, що вона вчиться на акторку. Тому і порекомендували попрактикуватися на телебаченні, ну і, між іншим, заробити якусь копійчину.
-Мій тернистий шлях на "Etaplius" розпочався з вакансії репортера.
Дарина ходила на різноманітні заходи та на телебачення повідомляла інформацію з місця події. Але незабутній журналістський досвід вона отримала все ж на день м. Шяуляй, коли, як висловлюється, на вуха підняла половину місто, щоб десять хвилин поспілкуватися з учасниками українського фолк-хіп-хоп гурту "Kalush Orchestra", які, до слова, з піснею "Stefania" стали переможцями Євробачення-2022.
-Ніхто не вірив, що "Kalush Orchestra" приїде в наше невеличке місто з населенням 120 тис. людей. Але, коли вони дали свій анонс про концерт, я не стала довго ловити ґав, а одразу зателефонувала віцемеру Шауляю, який і допоміг зв’язатися з організаторами дійства. А вони своєю чергою скерували мене до піар-менеджера "Kalush Orchestra". І, успішно домовившись, я взяла інтерв’ю в зіркових учасників цього колективу.
Від емоційної напруги вона трохи перехвилювалася, оскільки нещодавно бачила Kalush Orchestra по телебаченню, а зараз, як висловлюється, сидить з ними поряд та ще й спілкується про те, що муляє особисто.
- Очевидно, що я розгубилася, але, коли увімкнулася камера, я знайшла в собі сили сказати, що сьогодні Шяуляй святкує день міста і саме з цього приводу український гурт "Kalush Orchestra" завітав до нас зі своїм концертом. В ході інтерв’ю все пішло як по маслу. Я з упевненістю ставила питання, а вони спокійно на них відповідали.
Вона додає, що учасники гурту не були схожі на тих позірних «зірок», які постійно хизуються своїм образом та намагаються якомога вище задирати носа.
-Ці люди прийшли навіть без своїх сценічних атрибутів та виглядали досить просто як для публічних осіб.
Нещаслива людина, але успішна телеведуча
Станом на сьогодні скромна та все ж негордовита в душі полтавка паралельно працює телеведучою новинної програми для україномовної аудиторії. Її інформаційні ефіри транслюються не тільки в Литві, але й в медійному просторі України.
Через свою сором’язливість Дарина, як висловлюється, спочатку боялася камери і не могла навіть вимовити двох слів. Все ж найважчим було одночасно тримати обличчя й читати текст під запропонований темпоритм. Однак завдяки підтримці та рекомендаціям колективу долала всі перешкоди.
Так, Дарині цікаво в новому оточенні, але вона не відчуває щастя від свого теперішнього життя. Оскільки знаходиться на чужій землі і займається тим, що приносить в першу чергу гроші, а не задоволення.
У місті Шяуляї дівчину знають та цінують, проте вона не вважає себе публічною особою. Тому що вбачає свої успіхи як результат щасливого збігу обставин і долі, яка надає перспективи для розвитку. Переселенка відчуває, що її успіхи обумовлені більше не талантом, а працею. Тому, як висновок, можна сказати, що українці за кордоном все ж можуть обіймати великі посади, якщо вкласти для цього необхідні зусилля.
Плани на майбутнє
В планах Дарини ніколи не було стати журналісткою й працювати на телебаченні. Вона мріяла вивчитися на акторку і грати в театрі. Однак доля розпорядилася зовсім інакше й розставила свої умови. Попри те, що переселенка має високооплачувану роботу в Литві, згодом вона все ж хоче повернутися до акторської сфери, але вже на Батьківщині, бо відчуває себе щасливою тільки на рідній сцені.
- Я б дуже хотіла повернутися в довоєнний час, коли ти, бувши студенткою, заробляла небагато, але знаходилася там, де по-справжньому відчувала себе щасливою, - зауважує дівчина.
Телебачення стало для неї новим викликом, але це не призвело до зміни професії назавжди. Попри все, боротьба за мрію про акторство продовжується, а відданість театру допомагають подолати будь-які перешкоди на телебаченні.
Нагадаємо, представник ТЦК, який затримав чоловіка в Полтаві, пояснив свою версію гучного конфлікту і причетність до нього покійного Киви.
Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
11:21, 5 грудня
09:16, 7 грудня
10:32, 3 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
live comments feed...