20:30, 29 березня
Надійне джерело
Представник ТЦК, який затримав чоловіка в Полтаві, пояснив свою версію гучного конфлікту і причетність до нього покійного Киви
Представник ТЦК Микита Рєзнік. Колаж: 0532.ua
Представник полтавського ТЦК та СП Микита Рєзнік у неділю, 24-го березня, разом з колегою проводив оповіщення населення на Центральному ринку. Там вони затримали чоловіка, який вступив з ними в конфлікт. Ці кадри «облетіли» не лише усі регіональні ЗМІ та пабліки, але й всеукраїнські видання.
Молодий, 26-річний, військовий Микита Рєзнік вирішив поспілкуватися з журналістом 0532.ua Михайлом Михайлюком, щоб викласти свою версію тих подій та додати несподіваних подробиць.
За інформацією свідків, інцидент почався з того, що молодий чоловік відмовився приймати повістку, бо вже нібито її мав. Почувши відмову громадянина, представники ТЦК стали затримувати його. А інший свідок, який вирішив заступитися за хлопця і розібратися в ситуації, потрапив у конфлікт з військовими.
Користуючись нагодою, він пред'явив документи старшого співробітника комітету по боротьбі з корупцією Віктора Миколайовича Бессараба. Микита стверджує, що це посвідчення підроблене. Ба більше, такі фіктивні документи нібито створюють поплічники покійного екснардепа України від партії ОПЗЖ Іллі Киви.
Старший солдат Микита Рєзнік працює в ТЦК вже близько 7-8 місяців. До цього протягом року служив на Миколаївщині у 36-й морській піхоті. Але потрапив на протитанкову міну, внаслідок чого травмував ноги та був вимушений перевестися в тил.
Представник ТЦК Микита Рєзнік
Він зауважив, що згідно з маршрутним листом, того скандального ранку проводив оповіщення населення та підійшов до хлопця 22-23 років. Але другої повістки, як висловлюється військовий, йому ніхто не виписував.
«Я не перевіряв його документи, оскільки він був зареєстрований в ТЦК рік тому. Закон вимагає оновлювати облікові дані кожні півроку. Це повістка для того, щоб він просто їх оновив. Можливо, щось змінилося - місце проживання, одружився чи не дай Боже з'явилася інвалідність. За півроку може багато чого трапитися», — пояснює Микита.
Після цього до Микити з колегою підійшов Віктор Бессараба (співробітник комітету по боротьбі з корупцією), який зробив йому зауваження, що нібито військовий неправомірно виконує свою роботу.
«Цей чоловік запитував мене: хто ви такий, чому підходите та виписуєте повістки, ви не маєте права цього робити, чому ви не з поліцією ходите. Впродовж нашої розмови я йому поставив запитання: “А чому ви не йдете служити?”. У відповідь він сказав, що приймає віросповідання і тому не бажає захищати країну. Після цього я йому відповів, що теж вірю в Бога, але пішов служити з 20-ти років», — каже військовий та додає, що має наказ коменданта здійснювати мобілізацію населення без оповіщення поліції.
Військовий визнає, що на емоціях також не втримався і вжив кілька нецензурних слів, але додає, що записав на боді камеру також лайку та агресію з боку людей.
«Бессараба підійшов до мене, показав свій документ. Я відразу сфотографував обидві його сторінки й відправив командирові. Після чого сказав громадянину зачекати, оскільки виникла підозра щодо підробки цих документів. Почувши це, чоловік моментально став тікати з місця події. Я його просто хотів зупинити, перешкоджаючи дорогу, щоб нікуди не пішов», — пояснює старший солдат.
Водночас цивільні жінки та чоловіки, які стояли поруч, вимагали, щоб військовий відпустив затриманого та показав своє посвідчення.
На запитання журналіста, чи мав він повноваження як представник ТЦК затримувати людину, Рєзнік відповів, що цим займається поліція, але на факт підробки документів СБУ, як стверджує, дозволило затримувати подібних осіб.
«Я викликав поліцію, щоб правоохоронці заарештували порушника. Проте він почав тікати від мене. Тільки після цього мені довелося схопити його за жилетку, щоб утримати на місці до прибуття поліції. Сили я не застосовував. Все було знято на боді камеру. Але цей чоловік до приїзду поліції зняв камеру та передав її іншим людям. Після прибуття правоохоронців її віддали, і Бессараба офіційно затримали», — уточнює Микита Рєзнік.
За підробку документів, як додав Микита, може загрожувати покарання у вигляді від 3 до 5 років позбавлення волі, а за вчинення дії, які призвели до пошкодження боді камери, також передбачені штрафи.
За словами військового, ці документи виготовляли поплічники покійного народного депутата Іллі Киви. Коштують вони від 400 до 500 доларів США за штуку, а продано було таких посвідчень понад 2 тисячі.
«Офіційні документи від підробки можна розпізнати через державний герб, якщо він відсутній, це свідчить про їх неправомірність», — підкреслив представник ТЦК.
Нагадаємо, Полтавський ТЦК відповів на найпоширеніші закиди, які їм адресують.
Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
23:39, 10 грудня
11:12, 10 грудня
live comments feed...