• Головна
  • За 2023 рік на Полтавщині приватизовано 24 об’єкти на понад 140 млн грн
12:00, 23 січня
Надійне джерело

За 2023 рік на Полтавщині приватизовано 24 об’єкти на понад 140 млн грн

Жовтневий спиртзавод. Фото із сайту фонду.

Жовтневий спиртзавод. Фото із сайту фонду.

З 2023 року Фондом державного майна України було залучено 2,6 млрд грн. Ціна за об'єкти на електронних аукціонах зростала майже втричі. Станом на 31 грудня було продано 371 об'єкт. Всього налічується 431 успішний аукціон.

Про це на брифінгу в Полтавській ОВА 23 січня розповіла начальниця Регіонального відділення Фонду держмайна України по Полтавській та Сумській областях Ірина Смірнова.

Основні напрямки роботи Фонду - це приватизація та оренда об'єктів державної власності, управління державним майном та корпоративними правами. Головна мета - залучити якомога більше коштів до державного бюджету.

За словами пані Ірини, ефективно приватизований об'єкт стає точкою зросту для бізнесу і для регіону в цілому.

- Продаж державних об'єктів від приватизації - це насамперед створення робочих місць та сплата податків.

За 2023 рік на Полтавщині приватизовано 24 об’єкти на понад 140 млн грн, фото-1

Вона також додає, що протягом 2023 року Фондом державного майна України в цілому було залучено 2,6 млрд грн. Станом на 31 грудня було продано 371 об'єкт. Загалом налічується 431 успішний аукціон.

До загального економічного ефекту від приватизації для країни входить сума сплаченого податку на додану вартість, це майже 538 млн грн. Також нові власники, які приватизували державні об’єкти, взяли на себе зобов'язання погасити борги, які складають 602 млн грн.

- Частіше це борги перед бюджетом та зі сплати заробітної платні працівникам.

Також загальний ефект від приватизації 2023 року вже досягає 3,8 млрд грн. Цьогоріч до приватизаційних аукціонів долучилися 1500 учасників, вони подали майже 2100 пропозицій і переможцями приватизаційних аукціонів загалом стали 302 унікальних учасників торгів.

- За 2023 рік наша команда регіонального відділення по Полтавській і Сумській областях залучила кошти до державного бюджету від приватизації 158,5 млн грн. Загальна сума від приватизації по Полтавській області - 146 млн 621 тис. грн. Тото вже 24 об'єкти знайшли своїх нових власників.

 До цих об’єктів, зокрема, можна віднести:  

-        Жовтневий спиртовий завод;

-        Єдиний майновий комплекс державного підприємства Кременчуцька міжрайонна коконосушарка “Міжрайшовк”;

-        Єдиний майновий комплекс державного підприємства Полтавський експортно-технічний центр держпраці;

-        Єдиний майновий комплекс державного підприємства Полтавського комбінату хлібопродуктів.

Інші об'єкти були менші за ціною і площею, але вони також стали цікаві малому та середньому бізнесу.

- І так у нас невеличкий будинок лісника з квадратурою 60 квадратних метрів був проданий за 2,5 млн грн. Цей об'єкт знаходиться в Терешківській громаді в селі Безручки. Кошти, отримані від продажу, пішли на обороноздатність України.

Один із важливих напрямків Фонду держмайна України – це оренда державних підприємств. Фонд оперує нерухомістю загальною площею 7,8 млн кв. метрів, супроводжуючи більше ніж 14 тисяч договорів. І у 2023 році регіональним відділенням по Полтавській та Сумській області налічується 883 договори оренди. Крім того, у 23-му році було укладено 92 договори оренди що дозволило залучити до державного бюджету 18 млн грн.

- Найбільшим вдалим, минулого року, став аукціон нежитлового приміщення (1092 квадратних метрів). Воно знаходиться  в місті Полтава по вулиці Дружби, 10. Стартова ціна даного об'єкту була 959 гривень, а переможна ставка стала 51 тисяча гривень.

Також зазначається, що Фонд наразі готує до здачі в оренду через прозорі аукціони Полтавський лікеро-горілчаний завод.

Нагадаємо, що на Полтавщині за понад 7,5 млн грн хочуть продати старий винний завод.

Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#держмайно #фонд #Україна #Полтавщина #об'єкти
Оголошення
live comments feed...