• Головна
  • «Блакитний понеділок», або чому сьогодні найдепресивнійший день у році
18:20, 15 січня
Надійне джерело

«Блакитний понеділок», або чому сьогодні найдепресивнійший день у році

Фото засмученої дівчини, створене 0532.ua у ШІ

Фото засмученої дівчини, створене 0532.ua у ШІ

Понеділок третього тижня січня називають «блакитним». Його вважають найбільш депресивний день у році. Цьогоріч він випав саме на 15 січня. Таку характеристику «блакитному понеділку» надали завдяки формулі, яка враховує метеорологічні, психологічні та економічні дані. 

Кажуть, цього дня люди зазвичай почуваються пригнічено і мають гірший настрій, ніж зазвичай.

До вищезгаданої формули входять фактори поганої погоди, виплат по кредитах, невиконання новорічних обіцянок, рівень мотивації. 

При цьому для багатьох погане самопочуття в зимові місяці не обмежується одним днем. 

Навпаки, це симптом сезонного афективного розладу, іноді його ще називають зимовою депресією, яка триває протягом усього сезону.

"Блакитний понеділок" розпочався з пресрелізу, який 2005 року розіслав британський телеканал Sky Travel, що вже не існує. Він направив журналістам рекламне оголошення про те, що спільно зі психологом вони розрахували найнещасніший день року. Вони розробили його за допомогою складної формули, яку вигадав британський психолог Кліфф Арналь. 

Так, цей день припав на період після Нового року та Різдва, і не дарма. Автори "депресивного" понеділка визначили, що саме взимку, коли погодні умови змушують почуватися гірше, люди готові купити квиток у теплі країни. 

Припускають, що олії у вогонь підлили дослідження у Японії. 2009 року коефіцієнт самогубств по понеділках для японських чоловіків був значно вищим, ніж в інші дні тижня, особливо для людей категорії "продуктивний вік". Ймовірно, винними були структура робочого тижня і економічна боротьба.

Нагадуємо, в Україні працює онлайн-проєкт психологічної та психотерапевтичної допомоги.

Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#понеділок #день #депресія
Оголошення
live comments feed...