• Головна
 • Чому вітамін С — один з найважливіших елементів для здоров’я людини?
Новини компаній
14:42, 8 січня

Чому вітамін С — один з найважливіших елементів для здоров’я людини?

Новини компаній

Вітамін С є надзвичайно важливою поживною речовиною для організму. Він підтримує здоров’я кісток, хрящів, кровоносних судин, а також шкіри. Також він має антиоксидантну дію, що регулює нормальне функціонування імунної системи. Пропонуємо дізнатись більше про його користь, а також природні джерела поповнення запасу поживної речовини в організмі.

Основні переваги вітаміну С

Вітамін С входить до категорії водорозчинних сполук. Саме тому він не має здатності до накопичення в людському організмі. Щоб підтримувати достатній рівень елементу в організмі, рекомендується щодня споживати відповідні продукти. Це дуже важливо, адже вітамін С виконує чимало важливих функцій. Він:

 • сприяє виробництву деяких нейромедіаторів;
 • виконує роль антиоксиданту, що протидіє руйнівній дії вільних радикалів та негативному впливу окислювального стресу;
 • сприяє кращому засвоєнню заліза, яке надходить до організму з рослинних джерел;
 • підтримує роботу імунної системи та мінімізує простудні симптоми;
 • покращує загоєння ран;
 • дбає про здоров’я ясен.

Однією з найважливіших функцій вітаміну С є сприяння виробленню колагену — основного компоненту сполучної тканини. Він є важливим компонентом сухожиль, зв’язок, шкіри, хрящів, кісток, кишечника, кровоносних судин.

Дефіцит вітаміну С та його симптоми

Нестача вітаміну С виникає з різноманітних причин. Найчастіше це пов’язано з недостатнім вживанням їжі, яка містить даний нутрієнт. У деяких людей спостерігається погана засвоюваність аскорбінової кислоти (найчастіше таке можливо при різноманітних захворюваннях кишечника). Крім того, проблема може полягати у високій фізичній активності, стресі, а також шкідливих звичках (зокрема, палінні).

Зазвичай дефіцит вітаміну С супроводжується такими симптомами:

 • відчуття слабкості та втоми;
 • кровоточивість ясен;
 • занадто повільне загоєння ран;
 • біль у суглобах;
 • зниження імунітету;
 • анемія.

Нестача вітаміну С може призвести до кровотеч, втрати зубів та болю у суглобах. Також в таких випадках організм стає вразливим до різних вірусів та інфекцій. Саме тому важливо подбати про те, щоб не допустити розвитку серйозного дефіциту нутрієнта.

Чому вітамін С — один з найважливіших елементів для здоров’я людини?, фото-1

Джерела вітаміну С

Найкращими джерелами даної поживної речовини є свіжі овочі та фрукти. Втім варто враховувати, що термічна обробка може значно зменшувати концентрацію нутрієнтів в природних продуктах. Саме тому краще вживати їх сирими. Рекомендується обов’язково додати до раціону червоний перець, помідори, шпинат та інші зелені листові овочі, помідори та картоплю. Звичайно ж, цінними джерелами вітаміну С є різноманітні ягоди та цитрусові (апельсини, мандарини тощо).

Крім того, у багатьох випадках може зарадити вживання харчових добавок. Наприклад, комплекс вітаміну С від MegaFood містить необхідну щоденну дозу нутрієнта для підтримки повноцінного функціонування організму людини. Дуже важливо пити подібні харчові добавки людям, які входять до групи ризику дефіциту вітаміну С: зокрема, мова йде про тих, хто має обмежений раціон, або певні захворювання кишечника. Обов’язково слід подбати про поповнення запасів аскорбінової кислоти в організмі людям, які палять або постійно піддаються впливу пасивного куріння.

Не слід забувати, що вживання харчових добавок рекомендується узгоджувати із лікарем. Самолікування може зашкодити здоров’ю. Тому не слід самостійно збільшувати щоденні дози. Досвідчений спеціаліст порадить оптимальне дозування нутрієнта відповідно до ваших індивідуальних потреб та особливостей організму. Пити харчову добавка краще в першій половині дня після прийому їжі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...