17:00, 14 жовтня 2023 р.
Надійне джерело
У Полтавській Політехніці відомий журналіст Павло Казарін представив свою книгу «Дикий захід східної Європи, або як війна змінює нас» і поспілкувався з присутніми
У суботу, 14 жовтня, відомий кримський журналіст, який після окупації півострова переїхав до столиці, Павло Казарін у Центрі ветеранського розвитку Полтавської політехніки представив свою нову книгу «Дикий захід східної Європи, або як війна змінює нас». А також розповів своє бачення війни та новітньої історії України.
Цей захід відвідали журналісти 0532.ua та зробили звідти світлини.
Лекція журналіста, який з початком повномасштабного вторгнення долучився до лав ЗСУ, зібрала повну залу глядачів, серед яких були цивільні та військові.
Казарін каже, що після 24-го лютого минулого року в українське військо прийшло дуже багато людей, які раніше навіть не тримали зрою. За його словами, на сьогодні на одного кадрового військового припадає 7-8 мобілізованих.
«Прихід цивільних дуже змінило Збройні сили. Людям, яким не встигли пояснити, що в армії так ніхто не робить, почали робити речі з категорії «а що, так можна було?». У серпні 22-го року на Куп'янському напрямку мене познайомили з однією військовою, я запитую в неї, чим вона займається тут, а вона відповідає: «офіційно я номер обслуги міномета, а неофіційно я голова аналітичного центру», — стверджує Казарін.
Він також додає, що люди різних професій змогли дуже модернізувати класичні методи війни, адже почали експериментувати, базуючись на власному професійному досвіді у цивільному житті.
«Якщо до цього, коли я спілкувався із військовими, то здебільшого очікував почути ті самі біографії: кадровий військовий, який все життя готувався, щоб стати офіцером, проходили через АТО й ООС. Після 24-го лютого ти міг раптом зрозуміти, що у твоїй роті кулеметник — це цирковий мім із позивним «Шиш», — пригадує журналіст.
Крім цього, Павло Казарін стверджує, що через війну теорія шести рукостискань, за якою можна познайомитись з будь-якою людиною через шістьох спільних знайомих, в Україні скоротилася до 4-х, адже зараз через знайомих військових можна «достукатися» навіть до президента, тому що він, скоріш за все, когось нагороджав у батальйоні.
Журналіст зазначив, що ця війна також сильно трансформувала НАТО не лише з точки зору озброєння, але й усвідомлення, що якщо Росія нападе, наприклад, на Словаччину, то першою тримати фронт певний час прийдеться саме її.
Після своєї промови Павло Казарін надав слово слухачам, які змогли запитати його стосовно перспектив завершення, етапи трансформації свідомості українців і щодо мобілізаційних проблем.
Нагдаємо, у Полтаві 10 листопада пройде концерт Юрія Великого з програмою «Душевно, по-домашньому».
Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:00
Вчора
16:13
Вчора
15:12
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
23:39, 10 грудня
15:22, 2 грудня
10:52, 11 грудня
5
live comments feed...