• Головна
  • Чотирилапі службовці: як працює один із найкращих кінологічних центрів Полтавщини
12:35, 21 вересня
Надійне джерело

Чотирилапі службовці: як працює один із найкращих кінологічних центрів Полтавщини

Чотирилапі службовці: як працює один із найкращих кінологічних центрів Полтавщини

21 вересня в офіційному медіацентрі Полтавщини відбувся брифінг старших інспекторів кінологічного центру поліції Полтавщини Сергія Кузьменка та Алли Черкаської щодо роботи кінологічного центру в умовах воєнного стану в 2023 році. Працівники центру на зустріч із журналістами прийшли разом із службовими собаками.

На сьогодні кінологічний центр укомплектований як спеціалістами кінологами, так і службовими собаками. Кількість працівників і дислокація дозволяє ефективно працювати на території Полтавської області. 

Процес підготовки та роль службових собак у кінологічному центрі

-В залежності від обставин кінологи займаються пошуком злочинців, які вчинили кримінальне правопорушення. Саме для цих цілей ми готуємо собак, які знаходять людей по органу нюху. Крім того,  готуємо собак детекторів з пошуку наркотичних речовин та пошуку трупів. Основна маса службових собак в кінологічному центрі - це німецька та бельгійська овчарки. Процес підготовки собак до служби починається з 2-3 місячного віку і продовжується десь до двох років. Термін праці собак на службі сягає від 5 до 6 років. Середній вік собак нашого підрозділу приблизно 4 роки, - говорить Сергій Кузьменко

Чотирилапі службовці: як працює один із найкращих кінологічних центрів Полтавщини, фото-4

Підрозділом  кінологічного центру поліції Полтавщини за вісім місяців поточного року здійснено 1200 виїздів на місця скоєння злочинів із застосуванням спеціальних собак.  

- Наша робота сприяла розкриттю трьох вбивств, п'яти фактів нанесення травм, п'яти розбійних нападів, близько 300 крадіжок та 120 інших злочинів. Спільно з вибухотехнічною службою здійснено понад 160 виїздів на місця ймовірного замінування та огляд 340 об'єктів. Разом з підрозділом кримінальної поліції за допомогою собак було виявлено 23 одиниці зброї понад 2300 набоїв та сім одиниць вибухових пристроїв. Ми брали участь у понад 250 виїздах по виявленні наркотичних речовин і за допомогою собак вилучили близько 8 кг наркотиків. За 2023 рік разом із чотирилапими активно допомагали шукати безвісно зниклих дітей та дорослих. Крім того, брали участь у пошуку людей під завалами, що спричинили прильоти ракет, - продовжує чоловік.

За словами Алли Черкаської робота цього кінологічного підрозділу вже неодноразово висвітлювалася як в засобах масової інформації, так і в соціальних мережах.

-Ми спільно з працівниками вибухотехнічної служби, підрозділами КОРД та з працівниками сектору ювенальної превенції проводимо показові виступи, метою яких є розказати дітками та молоді про роботу службових собак. На цих заходах ми демонструємо їм рівень підготовки наших собак та показуємо прийоми стосовно затримання злочинців.

Пані Алла також додає, що кінологічний центр поліції Полтавщини є один із найкращих в Україні. Крім чоловіків, там проходять службу дев'ять жінок. За її словами кінологічний центр нещодавно оголосив конкурс на заміщення посади кінолога.

-Хочеться запросити до участі у конкурсі тих людей, які відчувають в собі готовність бути причетним до благородної справи.   

Стежте за усіма новинами у нашому Telegram.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#поліція #собаки #кінологічний центр #Полтавшина
Оголошення
live comments feed...