• Головна
 • У Полтаві відкрили меморіальну дошку фундатору терапевтичної школи області Максиму Андрійовичу Дудченку
18:00, 15 вересня
Надійне джерело

У Полтаві відкрили меморіальну дошку фундатору терапевтичної школи області Максиму Андрійовичу Дудченку

У Полтаві відкрили меморіальну дошку фундатору терапевтичної школи області Максиму Андрійовичу Дудченку

Максим Андрійович Дудченко – без перебільшення легендарна особистість в історії Полтавської медицини.

Саме він був засновником та першим завідувачем кафедри факультетської терапії (нині кафедри внутрішньої медицини №1). Цьогоріч кафедра святкує п’ятдесяту річницю від часу заснування. З цієї нагоди за ініціативи терапевтичної спільноти та ПДМУ і особисто ректора Вячеслава Ждана було відкрито меморіальну дошку професору Дудченку. На урочистості завітали учні та друзі професора. Ділилися спогадами, віддали шану великому Лікарю та педагогу.

У Полтаві відкрили меморіальну дошку фундатору терапевтичної школи області Максиму Андрійовичу Дудченку, фото-1

« Він був не тільки моїм вчителем. Він був мені як батько. І не лише для мене, а для всієї студенської спільноти. Його принципи, життєві й лікарські, лягли в основу формування нас, студентів. Це стало підгрунтям духовного надбання, яке не втратило своєї актуальності і сьогодні! Бо ж тільки народ, який шанує своє минуле, переймає перспективне бачення розвитку наукових надбань, має майбутнє! Цьому вчив нас Максим Андрійович Дудченко, це добре засвоїли всі, кому пощастило з ним працювати. Спасибі за науку бути Лікарем і Громадянином, Максиме Андрійовичу!» - сказав Вячеслав Ждан, відкриваючи урочистості.

У Полтаві відкрили меморіальну дошку фундатору терапевтичної школи області Максиму Андрійовичу Дудченку, фото-2

Видатний лікар – клініцист, професор, доктор медичних наук, почесний академік УМСА, полковник медичної служби, учасник бойових дій Другої світової війни, ветеран праці та ветеран збройних сил СРСР.

У Полтаві відкрили меморіальну дошку фундатору терапевтичної школи області Максиму Андрійовичу Дудченку, фото-3

Це далеко не повний перелік  регалій та заслуг професора Дудченка. Максим Андрійович прожив довге життя, був найповажнішим вченим України і до ста років був «у строю» - продовжував працювати.

Про це у своїй промові згадав онук Максима Андрійовича Дудченка – директор КП «2-а міська клінічна лікарня Полтавської міської ради», професор Максим Олександрович Дудченко:

У Полтаві відкрили меморіальну дошку фундатору терапевтичної школи області Максиму Андрійовичу Дудченку, фото-4

«Кафедра внутрішніх хвороб була улюбленим дітищем Максима Андрійовича. Він вклав у її формування та діяльність всю свою душу. Не мислив себе без роботи. Вона давала йому наснагу та сили, його життєва філософія, ставлення до пацієнтів приклад для усіх прийдешній поколінь лікарів. Я надзвичайно вдячний усім, хто завітав сьогодні вшанувати пам’ять дідуся. Адже справді - людина жива доти, доки її пам’ятають».

ДОВІДКОВО:

За досягнення у навчальній, науковій, виховній роботі професор Максим Андрійович Дудченко був нагороджений Грамотою Президії Верховної Ради УРСР, Почесною грамотою та пам’ятною медаллю С.П. Боткіна, орденом Богдана Хмельницького, орденами Червоного прапора, Вітчизняної війни І та ІІ ступеня, Червоної зірки.

В ознаменування значущих заслуг перед суспільством у серпні 2020 року Поважна рада Відзнаки за професіоналізм та милосердя «Орден святого Пантелеймона» удостоїла професора УМСА Максима Андрійовича Дудченка високою відзнакою на Всеукраїнському рівні у номінації «Взірець служіння суспільству» — «Орденом Святого Пантелеймона».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Максим Андрійович Дудченко #вшанування #професор #ПДМУ
ТОП новини
У Полтаві на «Хитрому» ринку картоплю, кавуни та зелень продають від 5 гривень, а яблука та груші обійдуться в 10 грн за кіло
У Полтаві пройшов чемпіонат області з бодібілдингу та фітнесу (ФОТО, ВІДЕО)
«Таких міст в Європі одиниці»: до Дня Полтави ми дізналися, який міський ярмарок переважав Сорочинський та чому місцевих масонів не чіпала навіть імперська влада
На Полтавщині 71-річна бабуся за 1500 доларів США замовила вбивство чоловіка: їй може загрожувати довічне ув'язнення
Оголошення
live comments feed...