• Головна
  • У Полтавському обласному онкодиспансері готують до запуску сучасний лінійний прискорювач
12:40, 18 серпня 2023 р.
Надійне джерело

У Полтавському обласному онкодиспансері готують до запуску сучасний лінійний прискорювач

Фото: пресслужба Полтавської ОВА

Фото: пресслужба Полтавської ОВА

У Полтавському обласному клінічному онкологічному диспансері триває етап калібрування лінійного прискорювача та спеціалізованого комп’ютерного томографа. Це завершальний етап перед запуском обладнання.

Про це 18 серпня повідомили у пресслужбі Полтавської ОВА.

«Після калібрування й отримання дозволу відповідних технічних служб медики розпочнуть лікувати пацієнтів. Щороку такі послуги зможуть отримувати близько 800 людей», – зазначив керівник області Дмитро Лунін.

Апаратура вже встановлена, вона функціональна, розповіла завідувач відділення променевої терапії обласного онкодиспансеру Людмила Лимар.

«Щоб отримати ліцензію, ми повинні були підготувати багато підтверджувальних документів про працездатність усіх систем, які використовуються для планування і лікування пацієнтів. Зараз відбувається фінальний етап. Готуємося до прийому пацієнтів», – додала Людмила Лимар.

Допомагають полтавським медикам налагодити обладнання фахівці з Києва.

«Клінічна дозиметрія складається із кількох етапів. На першому ми перевіряємо, як відкалібрований лінійний прискорювач, щоб бути впевненими у достовірності підведеної дози. Другий етап – проведення відносної дозиметрії у великому водневому фантомі. Третій етап – перевірка планів лікування пацієнтів на фантомах – дозиметричних матрицях», – розповіла представник компанії-постачальника, медичний фізик Тетяна Підлубна.

Слідкує за заключним калібруванням лінійного прискорювача інженер-радіолог відділення променевої терапії обласного онкодиспансеру Святослав Сальніков.

«Наразі в нас проводиться абсолютна дозиметрія для перевірки дозиметричних параметрів прискорювача. Ми повинні бути впевнені, що пацієнт отримає саме ту дозу, яка необхідна, що у нас нічого не збилося, що ми можемо безпечно приймати пацієнтів», – зазначає Святослав Сальніков.

Нагадаємо, у червні цього року Полтавському обласному онкодиспансері з’явився надсучасний лінійний прискорювач за майже 60 млн грн.

Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтавський обласний онкодиспансер #онкологія #рак #Дмитро Лунін #лінійний прискорювач
Оголошення
live comments feed...