• Головна
  • Під Полтавою провели перший вишкіл, присвячений пам’яті захисника України Юліана Матвійчука (ФОТО)
16:25, 17 червня 2023 р.
Надійне джерело

Під Полтавою провели перший вишкіл, присвячений пам’яті захисника України Юліана Матвійчука (ФОТО)

Під Полтавою провели перший вишкіл, присвячений пам’яті захисника України Юліана Матвійчука (ФОТО)

17-го червня у Терентіївці неподалік Полтави відбувся навчально-просвітницький захід, присвячений пам’яті військового, націоналіста, захисника України Юліана Матвійчука,  який загинув внаслідок поранення, отриманого під час ворожого артилерійського обстрілу.

Організували захід рідні та близькі Юліана, а також його друзі із  ВГО «Сокіл», бойові побратими із підрозділу «SOLOVEY».

Багато років сам Юліан займався проведенням вишколів та навчань на Полтавщині. Тепер такий захід організували, щоб продовжити його справу.

-Сьогоднішній вишкіл присвячений моєму другу Юліану Матвійчуку. Більше п’ятнадцяти років він займався такими тренуваннями у «Соколі». Навчав як дітей, так і дорослих, як боронити свою державу. Справа, якою горів Юліан, має продовжуватися. Тому ми організували сьогодні цей перший вишкіл. Далі обов’язково будуть наступні, - говорить друг і побратим Юліана Тарас Синяговський.

Нагадаємо, відео із ним ми записували у перші тижні повномасштабного вторгнення російських окупантів в Україну.

На вишкіл приїхали як чинні, так і колишні військові Збройних Сил України, бійці, які відновлюються після поранень, майбутні курсанти, а також просто люди, яких надихала життєва позиція Юліана Матвійчука та його боротьба за Україну.

На території проведення заходу було кілька різних за тематикою локацій. Перша була присвячена, власне, життю Юліана Матвійчука – його становленню як патріота та націоналіста, його політичній та військовій боротьбі за українську державу.

У іншій локації можна було потримати у руках різну стрілецьку зброю та пройти короткий курс поводження із нею від досвідчених інструкторів.

Ще на одній локації учасники вишколу могли дізнатися усе про гранатометну справу. Тут їм розповідав та демонстрував принципи роботи різних гранатометів Дмитро Горішній.

Ми розповідали вам про те, що він створив унікальний симулятор, якийдозволяє навчати військових навіть у польових умовах.

Юліан Матвійчук також був неабияк пов'язаний із гранатометною справою, адже у 2014-му році був гранатометником у тоді ще батальйоні «Азов».

Ще три локації на вишколі були присвячені аеророзвідці.

І те – теж невипадково. Адже більше року Юліан Матвійчук служив у підрозділі аеророзвідки «Solovey» у складі 116-ої бригади ТрО. І під час заходу його побратими розповідали про бойову «роботу» Юліана, про його важливий внесок у справу захисту України.

Про збереження памяті про чоловіка говорила дружина героя, Лілія Матвійчук.

-Як дружина і як посестра Юліана, я докладу усіх зусилль, щоб про нього знала кожна людина у Полтаві, в Україні та світі! Кожного дня він боровся проти Московії і я обіцяю, що зроблю усе, щоб їй відплатити!

Про важливість підготовки, у тому числі – патріотичної молоді, говорила мама Юліана, Людмила Матвійчук.

-Дякую дуже всім: тим, хто прийшов; організаторам. За те, що не забуваєте сина мого. Потрібно, щоб були такі заходи, які долучають молодь до важливої справи. Адже війна іде 300 років і скоро не закінчиться. Потрібно готуватися, кожен українець має стати націоналістом. Юліан горів усім, що робив, і запалював інших! Я хочу, щоб ви продовжували його справу, щоб ви були як вогники, щоб ви вели за собою людей!

Біля стенду із фотографіями із різних періодів життя Юліана одразу збирається значна кількість учасників вишколу. Їм розповідають про життя героя його рідні та друзі. Зокрема, побратим Юліана, очільник обласної організації «Соколу», а зараз – боєць «Вовків Да Вінчі» Георгій Сьомін (ось тут – його інтерв’ю про участь у російсько-українській війні – Авт.). З-поміж інших, він переповідає історію про те, як Юліан Матвійчук у Іловайську із дев’ятиповерхівки стріляв із гранатомета у російські танки Т-72.

Інший побратим, Кирило Чергінець, який був завжди поруч із Юліаном у цьому найзапеклішому періоді війни, розповідає про важкі бої під Соледаром та Мар’їнкою.

Говорить про знищення ворога і втрати. У тому числі – втрати дронів.

-Юліан дійсно дуже важко це переживав. Хоча я завжди говорила, що дрони – це розхідний матеріал на цій війні, головне – життя, - згадує Лілія Матвійчук.

Біля кожної із локацій, присвячених аеророзвідці, учасникам вишколу не лише розповідали про дрони, показували їх, але і давали можливість самостійно політати.

Ігор Сердюк, професор Полтавського педуніверситету та один із інструкторів із «VictoryDrones», розповів, що вони вже очно підготували понад 12 000 операторів БПЛА, а дистанційний курс прослухали понад 60 000 військових.

Інструктори навчають використовувати цивільну лінійку дронів «Mavic 3», «Autel 2» - вони, порівняно, недорогі, але дозволяють покривати відстані у 5-7-8 кілометрів, проводити розвідку та дорозвідку. Також зараз є дуже популярним напрямок fpv– «бомберів» або дронів-камікадзе. І третій напрям – «крило», безпілотники літакового типу, які можуть покривати великі відстані.

Під час вишколу, який тривав кілька годин, учасники і «політали» на дронах, і побачили та потримали в руках різну стрілецьку зброю, і познайомилися із принципами роботи вітчизняних та закордонних типів гранатометів.

Та, найголовніше, дізналися іще більше про життя та боротьбу Юліана Матвійчука.

До речі, також учасники заходу долучалися до збору на дрони для підрозділу «SOLOVEY», у якому служив Юліан Матвійчук.

Приєднатися до цього збору можуть і читачі нашого сайту. Зробити це можна на банку «Монобанка» за посиланням або на картковий рахунок 5375 4112 0684 9783.

«Пімсти смерть великих лицарів!». Це – п’ята заповідь із Декалогу українського націоналіста, яку ми не маємо права забувати.

Під Полтавою провели перший вишкіл, присвячений пам’яті захисника України Юліана Матвійчука (ФОТО), фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #Матвійчук Юліан #вишкіл #Свобода #гранатометна справа #аеророзвідка #дрони
Оголошення
live comments feed...