• Головна
  • Дивертикул Ценкера – рідкісна патологія, яку успішно лікують в клініці «Медіон»
18:30, 18 травня 2023 р.
Надійне джерело

Дивертикул Ценкера – рідкісна патологія, яку успішно лікують в клініці «Медіон»

Дивертикул Ценкера – рідкісна патологія, яку успішно лікують в клініці «Медіон»

Коли виникає ця складна хвороба, пацієнти, зазвичай пригадують, що на початку в них виникали труднощі під час прийому їжі: було важко ковтати, турбували неприємні відчуття. Дивертикул Ценкера за даними ВООЗ фіксують у 2 випадках на 100 000 населення. Тому хворобу складно діагностувати. Але її успішно виявляють та лікують у клініці «Медіон». Про це нам розповів кандидат медичних наук, лікар – хірург вищої категорії клініки «Медіон» Ігор Рибак.

- Дивертикул Ценкера: що це за хвороба і чому вона виникає?

- Ця недуга виникає у пацієнта внаслідок випинання ослабленої задньої стінки глотково-стравохідного переходу внаслідок порушення функції перстне-глоткового м'яза. Назовні виходить підслизовий шар. Спершу це зовсім маленькі дивертикули, які не потрібно лікувати чи оперувати, а за ними спостерігають.

Дивертикул Ценкера – рідкісна патологія, яку успішно лікують в клініці «Медіон» , фото-1

- Хто частіше хворіє на Дивертикул Ценкера – жінки чи чоловіки?

- Ця недуга гендерно не обумовлена. А частіше хворіють люди після п’ятдесяти п’яти років.

- Чим небезпечна ця хвороба?

- Небезпека полягає в тому, що просвіт дивертикула з часом стає ширшим, ніж просвіт стравоходу. Туди потрапляє їжа, яка там гниє, що призводить до запалення дивертикулу із можливою його перфорацією та розвитком флегмони середостіння . При такому стані проводяться операції з можливими тяжкими наслідками, які направлені на рятування життя. Їжа може потрапити в трахею і викликати аспірацію з подальшим розвитком пневмонії.

СИМПТОМИ ДИВЕРТИКУЛУ ЦЕНКЕРА

  • Порушення ковтання (дисфагія).
  • «Комок» в горлі, відчуття стороннього тіла
  • Надмірне слиновиділення
  • Неприємний запах з рота
  • Безпричинна втрата ваги
  • Довготривалий кашель
  • Відрижка при накопиченні залишків їжі та слизу

- Як виконують оперативні втручання?

- Є два типи операцій. Ендоскопічна (за допомогою ендоскопа). Це не радикальна операція. Дивертикул «скріплюється» зі стравоходом і розсікається. Таку операцію виконують, коли дивертикул невеликий за розмірами.

І є другий тип втручання, якщо дивертикул вже великих розмірів, виконується «відкрита» операція. Це складне інвазивне оперативне втручання на шиї за рахунок можливості травматичного пошкодження магістральних судин, нервів та інших порожнистихструктур цієї області. Операція вимагає високого рівня майстерності та спеціального обладнання.В клініці «Медіон» ми успішно виконуємо ці операції, всі наші пацієнти успішно одужали. Якщо операція зроблена правильно – вона малотравматична, пацієнта виписуємо за два - три дні.

Додам також, що операції передує дуже ретельне обстеження: рентгеноскопія, ФГДС, МРТ і загальне передопераційне обстеження.

Повний пакет обстежень та аналізів ми робимо на базі клініки «Медіон» - вам не потрібно буде ходити по різних закладах.

Отож, звертайтеся до нас і ми обов’язково допоможемо усім, хто цього потребує!

Для того, щоб записатися на прийом до лікарів «МЕДІОНУ» звертайтеся за номером безкоштовної телефонної лінії 0-800-509-003. Медичний лікувально-діагностичний центр «МЕДІОН» знаходиться за адресами: м. Полтава вул. Сінна, 37 та вул. Європейська, 42.

Читайте також: «Лікарю завжди потрібно бути на декілька кроків попереду», - Олександр Максименко, дитячий хірург та уролог медичного центру «Медіон»

"Жіночі хвороби суттєво "помолоділи", - лікар-гінеколог Сергій Карташов. Рак вульви та його наслідки. Чи можливо жінці далі жити статевим життям

«Рак шийки матки – не вирок!», - лікар клініки "Медіон", професор Сергій Карташов

Підписуйтеся на нашу сторінку у мережі Фейсбук

Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#медицина #полтава #Медіон
Оголошення
live comments feed...