• Головна
  • На Полтавщині підписали Декларацію про підтримку Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору
11:30, 13 травня 2023 р.
Надійне джерело

На Полтавщині підписали Декларацію про підтримку Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору

На Полтавщині підписали Декларацію про підтримку Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору

Начальник обласної військової адміністрації Дмитро Лунін підписав Декларацію про підтримку Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року задля об’єднання зусиль органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та бізнесу.

На Полтавщині підписали Декларацію про підтримку Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору, фото-1

«Безбар’єрність – невід'ємна складова повноцінного життя. Україна впевнено впроваджує засади рівності прав та доступності. Питання безбар'єрності набуло актуальності в умовах повномасштабної війни та ранньої відбудови, адже всі люди мають бути захищені однаково, – наголосив Дмитро Лунін. – ПОВА підтримує Національну стратегію зі створення безбар’єрного простору та конкретними діями втілюватиме її вжиття. Закликаємо громадян брати активну участь в обговореннях та пропонувати кроки до реалізації цієї стратегії».

Народний депутат Олена Шуляк зазначила, що процес відновлення України після війни відбуватиметься за принципами безбар’єрності.

«Питання безбар’єрного простору вже вирішуємо на законодавчому рівні. Я є ініціатором реформи містобудування, щоб українські міста нарешті стали комфортними та зручними для всіх груп населення. Для цього потрібно, щоб залучалися кошти місцевих бюджетів», – зауважила Олена Шуляк.

Дмитро Лунін зазначив, що на Полтавщині в межах Національної стратегії планують реалізувати проєкти в закладах культурної спадщини, охорони здоров'я, спортивних об'єктах, щоб забезпечити рівні умови для участі кожного у перемозі, відбудові й розвитку країни. Серед ініціатив:

- оцифрування експонатів Полтавського краєзнавчого музею імені В.Кричевського задля екстреного зберігання культурної спадщини й доступної функції альтернативної комунікації для осіб з інвалідністю та маломобільних категорій населення;

- впровадження ініціатив надання психіатричної допомоги внутрішньо переміщеним (евакуйованим) особам та військовим, учасникам бойових дій;

- формування мережі сучасних спортивних споруд для фізичного розвитку, реабілітації та адаптації осіб з інвалідністю, зокрема шляхом реконструкції фізкультурно-спортивного, реабілітаційно-відновлювального комплексу «Колос» у Решетилівці.

Також на заході презентували «Довідник безбар’єрності», створений за ініціативи першої леді України Олени Зеленської – гід із толерантної комунікації та взаємодії. Друкована версія довідника зберігається в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Івана Котляревського. Книга поєднує традиційні та інноваційні технології. Має зручне подання тексту. Паралельно видання містить текст шрифтом Брайля. У книзі є словник, як правильно та толерантно звертатися до людей з інвалідністю.

Нагадаємо, у полтавській обласній лікарні діє сервіс перекладу жестовою мовою для пацієнтів з вадами слуху.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#безбар’єрний простір #безбар’єрність #інклюзивність
Оголошення
live comments feed...