• Головна
  • АМКУ порушив справу за фактом необґрунтованого підвищення цін на цукор
10:35, 20 серпня 2009 р.

АМКУ порушив справу за фактом необґрунтованого підвищення цін на цукор

Як повідомив в.о. Голови Комітету Олександр Мельниченко під час брифінгу, з початку року темпи зростання цін на цукор перевищили середні темпи росту споживчих цін майже в 1,2 рази. За даними Мінекономіки, станом на серпень залишки цукру складають близько 746 тис. тонн при потребі поточного маркетингового року 150-160 тис. тонн цукру.З них, за інформацією Держкомстату, на підприємствах виробниках зберігається близько 71,1 тис. тонн цукру, у сільськогосподарських підприємствах знаходиться близько 81,1 тис. тонн цієї продукції.

Оскільки підстав для дефіциту цукру в державі у цей час немає, Комітет розпочав розгляд справи. «Регіональним відділенням Антимонопольного комітету поставлено завдання в одноденний термін висунути вимоги до всіх найкрупнішим учасників ринку цукру - негайно, але не пізніше ніж до 26 серпня ц.р. знизити ціни на продукцію до економічно обґрунтованого рівня. У разі виконання таких вимог, справу відносно цих суб'єктів господарювання, яка сьогодні порушена за фактом необґрунтованого підвищення цін на цукор, буде закрито. Якщо оптові торговці та крупні роздрібні реалізатори цукру, зокрема, торговельні мережі не підуть на зниження цін до економічно обґрунтованої величини, до цих підприємств будуть застосовані жорсткі конкуренційно-фінансові санкції», - зазначив Олександр Мельниченко.

З метою стабілізації ринку цукру, в.о. Голови Комітету звернувся до Голови Ради Міністрів АР Крим та голів облдержадміністрацій з проханням створити на місцях відповідні робочі групи на чолі з Головним управлінням економіки.

До складу групи мають увійти представники Управління аграрного комплексу, Державної інспекції з контролю за цінами в області, Державної податкової адміністрації. Робота груп покликана сприяти розвитку конкуренції на ринку цукру та випрацюванню стратегії врегулювання ситуації на цього ринку в кожному окремо взятому регіоні.

Як відомо, в лютому-2006 Комітет оштрафував сімох оптових операторів ринку цукру за антиконкурентні узгоджені дії. Зокрема, ТОВ «Українська продовольча компанія», ТОВ «Агропродінвест», ТОВ «Цукровий союз», ТОВ «Гала-Трейд», ТОВ «Фірма «Астарта-Київ», ТОВ ТД «АПО «Цукровик Полтавщини», ТОВ «АПО « Цукровик Полтавщини » загалом на 17,2 тис. грн. У весняно-літній період 2005 року ці компанії, узгодивши свою цінову поведінку, синхронно підвищували відпускні ціни на цукор без обґрунтованих причин. Наслідком цього став значний стрибок цін на цукор по всій країні та його безпідставне подорожчання.

У березні 2008 року Вищий господарський суд України прийняв рішення, яким відмовив у задоволенні касаційних скарг цих компаній, підтвердивши правомірність дій Комітету. Верховний суд України залишив ці рішення без змін.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Оголошення
live comments feed...