14:29, 5 грудня 2022 р.
Надійне джерело
У театрі імені Миколи Гоголя презентували виставу про Григорія Сковороду
4 грудня – у день народження видатного філософа у Полтавському академічному обласному музично-драматичному театрі м. М. В Гоголя презентували театралізований концерт «Філософський світ Григорія Сковороди».
Вже тривалий час відбуваються різні заходи по відзначенню 300-річчя від дня народження Григорія Савича Сковороди як по всій країні, так зокрема і в Полтавській області та в нашому місті. Завершальним акордом культурних заходів Полтавщини, приурочених до цієї дати, став театралізований концерт від гоголівців.
— «Філософський світ Г. Сковороди» — це спроба показати постать Григорія Савича від моменту дитинства, його становлення, до викладання та пройденого шляху мандрівного філософа до останнього пристанища, — розповів головний режисер Полтавського театру ім. М. Гоголя, режисер-постановник заходу заслужений діяч мистецтв України Владислав Шевченко. — Григорій Сковорода – постать, яка оповита легендами, переказами, ми намагалися створити свою історію, як ми сьогодні розуміємо його філософські думки, якою він був людиною, де було його коріння.
Під час дійства глядачі мали змогу послухати про філософа, богослова, учителя, письменника, людину, яка любила свободу і прагнула не доводити відомі факти, а вказувала шлях, яким слухачі мали самі дійти істини. Зі сцени лунали тексти з вуст ведучих (актори – Максим Дашевський та Анна Денисенко) про самого Григорія Савича, його життєвий шлях та відомі вислови. Вони гармонійно чергувалися з театралізованими композиціями, що ілюстрували дитинство (дідусь Гриця – народний артист України Василь Голуб, мати – заслужена артистка України Тетяна Любченко, батько – Володимир Філатов), захоплення українським фольклором, труднощі, з якими він стикався під час викладання, відданість своїм студентам та проголошення постулатів, що залишалися для нього незмінними протягом життя.
Світлим моментом театральної розповіді про Сковороду (актор – Тимофій Зінченко) стала історія його кохання з Оленою (акторка Юліана Романова), яка була готова розділити життя з цікавим юнаком. Весіллям могло б статися… Але широкий світ манив філософа сильніше, тому він залишає наречену. Її туга вилилась у пісню «Тече вода з-під явора». Змінити сутність такої постаті як Григорій Савич, виявилося неможливо, бо він — козак, якому степ — домівка, трава — постіль, а книга — жінка...
Усе дійство супроводжувала музика у виконанні театрального оркестру наживо (диригент – Олександр Сурженко). Сам Григорій Савич чудово грав на сопілці, писав вірші, які потім були покладені на музику. То ж не дивно, що цього вечора пролунала найвідоміша пісня на слова Сковороди «Всякому городу нрав і права» у виконанні вокалістів театру Сергія Озерянка та Артема Батрака.
… Пройшло три сотні літ, а Сковорода за способом мислення ніби залишається нашим сучасником, чиї мудрі поради цінні для нашого народу. Театралізований концерт у театрі ім. М. Гоголя «Філософський світ Григорія Сковороди» — це можливість ще раз поговорити про нашого видатного земляка і творити свою історію, де кожна сторінка важлива.
За матеріалами Полтавського обласного академічного музично - драматичного театру імені Гоголя.
Читайте також: « Я не могла покинути Україну. Це моє місце сили» - волонтерка Ольга Боркунова
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Спецтема
Оголошення
live comments feed...