• Головна
  • Тепловізори: як вони працюють, з чого складаються та на що звернути увагу під час придбання
Новини компаній
15:12, 23 листопада 2022 р.

Тепловізори: як вони працюють, з чого складаються та на що звернути увагу під час придбання

Новини компаній

Тепловізори перетворюють теплове випромінювання людини, тварини або іншого об’єкту, що має достатньо високе значення температури, у звичайне зображення. Такі перетворення – достатньо складний технічний процес. І для того, щоб на віддалі кілометра, а іноді і більше, помітити об’єкт, треба створити унікальну систему, яка поєднує в собі інноваційні технології та компактність.

Інтернет-магазин Оптик-Про спеціалізується на реалізації в Україні якісних оптичних приладів від провідних брендів такої техніки. Постачає тепловізійні прилади, а також прилади нічного бачення та оптичні приціли і коліматори.

Тепловізори: як вони працюють, з чого складаються та на що звернути увагу під час придбання, фото-1

Як працює тепловізор: все що потрібно знати

Звичайний тепловізор складається із трьох основних елементів, об’єднаних у монокорпус:

  • об’єктив для збирання інформації;
  • чутлива матриця;
  • окуляр, що передає зображення спостерігачу.

До речі, не варто дивуватись, що оптика тепловізорів виглядає дуже темною і непрозорою. Вона геть не схожа на ту, яку ми звикли бачити у фотоапаратах чи відеокамерах. Це якраз свідчить про те, що вона застосовується за призначенням. Адже має пропускати до матриці виключно інфрачервоний спектр. Всі інші, в тому числі видиме світло, ця спеціалізована оптика відсікає на шляху до матриці.

Як тільки інформація потрапляє на матрицю, вона обробляється спеціальною електронною «начинкою», яка має мініатюрні розміри та розташована всередині пристрою. Оброблені дані передають на окуляр, що і виконує функцію візуалізації зображення. А тепер можна розповісти і про головні параметри тепловізорів, на які треба звернути вагу, під час їх придбання. Адже принцип їх дії ви вже знаєте.

Оптимальний набір параметрів матриці, і частоти зміни зображення

Зрозуміло, що чим більший розмір матриці, тим більше інформації вона може передати для обробки та на окуляр, а відповідно – більшої якості та чіткості. Сьогодні стандартом є показник роздільної здатності 384х288, а частота – не менше 50 Гц. Цього цілком достатньо, щоб помітити об’єкт за кілометр і більше, із необхідною для розрізнення якістю та розбірливістю.

Кут зору та інші параметри

Тепловізори, як і більшість приладів для спостережень не є універсальними. Адже їх треба обирати з огляду на напрямок спостережень. Якщо необхідно спостерігати за об’єктом поруч із спостерігачем – треба купувати тепловізор із великим кутом огляду і відповідним значенням. Навпаки, для пошуку далеких об’єктів треба телевізор із малим кутом. Водночас для більшості випадків цілком достатньо використовувати тепловізори із великим кутом огляду.

Окрім згаданих показників важливо знати теплову чутливість, яка має бути приблизно 30-35 mк, а також показник, що встановлюють дослідним шляхом – приблизна відстань виявлення людини. Сьогодні стандарт такого показника – не менше 1 км. Але у різних моделей він може суттєво відрізнятись.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...