• Головна
  • 10 листопада: чому цього дня не можна сміятися?
08:31, 10 листопада 2022 р.
Надійне джерело

10 листопада: чому цього дня не можна сміятися?

10 листопада: чому цього дня не можна сміятися?

10 листопада Православна церква вшановує пам’ять святої Параскеви. Народилася вона у християнській родині. Жила в III столітті в місті Іконія у Малій Азії. Після смерті батьків Параскева вела тихе християнське життя, і з любов’ю опікувалась убогими. Добрий приклад її богоугодного життя навернув численних поган до Христової віри. Розлючені жерці запроторили Параскеву до в’язниці.

Коли в час Діоклетіанового переслідування християн до Іконії прибув новий імператорський намісник з наказом судити й мучити християн, до нього привели Параскеву, яка сміливо визнала свою віру в Христа. За це намісник наказав її жорстоко мучити. Під час тортур Параскева віддала Богові свою чисту і невинну душу.

У православного народу свята Параскева П’ятниця завжди користувалася особливою любов’ю. В її честь в давнину будували храми, які називали П’ятницями. Також такі найменування отримували невеликі каплиці, розташовані біля дороги.

За старих часів ікони Парскеви можна було зустріти в кожному будинку. Наші предки вірили, що свята захищає сімейне щастя. Також мучениці моляться про збереження здоров’я домашніх тварин, про зцілення від душевних і фізичних недуг.

Народні прикмети на 10 листопада

  • Листя з вишні 10 листопада ще не опало – сніг, навіть якщо він випав,
  • Хто багато сміється в цей день, той потім, згідно з прикметами, буде довго плакати. Тому намагалися поводитися стримано
  • Не можна мити голову, купатися, прати і взагалі, виконувати роботу, яка була б пов’язана з водою. Однак, якщо дитина хворіла, потрібно було відвести його до джерела, щоб змити недуга
  • Не можна чистити димохід на Параскеву – це до нещастя, згідно з прикметами
  • Вагітна жінка не повинна в цей день давати грошей в борг, оскільки так у чужі руки вона віддасть долю своєї дитини

Читайте також: Центр підтримки внутрішньо переміщених осіб Волноваського району «Пліч-о-пліч» відкрили у Полтаві

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#історія #звичаї #прикмети
Оголошення
live comments feed...