13:40, 9 листопада 2022 р.
Надійне джерело
Центр підтримки внутрішньо переміщених осіб Волноваського району «Пліч-о-пліч» відкрили у Полтаві
Новий центр працюватиме на базі бібліотеки-філії №10 для дітей що по вулиці Грушевського у Полтаві. Згідно зі статистичними даними, найбільша кількість внутрішньо переміщених осіб з Донецької області переїхали на проживання до Дніпропетровської, Запорізької, та Полтавської областей. Тому і було прийнято рішення створити центри підтримки ВПО у різних регіонах, зокрема і в Полтаві. На відкриття завітало чимало гостей – переселенці, керівництво Донецької області та Полтавської міської ради. Про те, чим займатиметься центр дізнавалися журналісти видання 0532ua.
Голова Волноваської районної ради Донецької області Сергій Демченко говрить:
Яка наша мета? Це не буде центр видачі продуктової чи іншої гуманітарної допомоги, як може здатися на перший погляд. Ми хочемо допомогти адаптуватися людям у тому середовищі, де вони вимушено опинилися через війну. Вирішувати найрізноманітніші соціальні питання. Але і надавати за можливості гуманітарну допомогу, це безумовно. Важливо! Ми готові надавати всебічну допомогу не тільки біженцям Волноваського району а всім жителям Донецької області.
Створення центрів підтримки ВПО було запропоновано Донецькою ОДА, заключено меморандуми зі всіма районами про співпрацю. Тож, центр у Полтаві будемо співпрацювати і обслуговувати усіх переселенців Донецької області. «Це передбачено меморандумом» - наголошує заступниця голови Волноваської РДА Тетяна Чаган:
« Ці центри вже функціонують у всіх куточках України. Найближчим часом відкриємо центр у Дніпрі. У центрах працюватимуть наші земляки – вони опікуватимуться юридичними, питаннями, соціальними, вестиме прийом психолог. Окрім того, будемо проводити і творчі, дружні зустрічі, аби люди могли поділитися своїми доробками, поговорити у дружньому колі. Нам гостинно надали дитячу кімнату, будуть організовані і заходи для діток».
Тетяна Чаган каже: організатори одразу знайшли спільну мову з Полтавською міською радою – там одразу пішли назустріч, безкоштовно надали приміщення. Переоцінити цю допомогу для людей, які бачили всі жахіття війни важко:
« Тільки – но ми анонсували відкриття центру – одразу ж зареєструвалися понад шістдесят людей. Відкриття центру – важлива подія для наших переселенців. Страшно згадати, за яких умов вони покидали свої домівки. Багато трагедій. Насамперед, ми хочемо, що б люди знали: вони не самі. Ми з ними пліч – о – пліч. У них є рука допомоги, батьківщина по них пам’ятає. Впевнена, це добра справа».
Заступник директора департаменту соціального захисту Донецької ОДА Наталія Пирогова розповіла, що на сьогодні створено тридцять п’ять гуманітарних штабів. Три обласного рівня і тридцять два – місцевих рівнів. В листопаді це третє відкриття штабу по території України:
«Сьогодні відкривається перший у Волноваському районі хаб для переселенців. Загалом, за останніми даними, в Донецькій області 1млн 100 громадян були змушені шукати прихисток, залишати свої домівки. 550 тисяч донеччан зареєстровані як ВПО. Полтавська область прийняла майже сорок тисяч наших земляків. В тому числі – 2 тисячі жителів саме волноваського району. Всі люди перш за все стикаються з проблемою – як інтегруватися в місцеву громаду? Для того, аби шлях подолання складнощів воєнного стану був пройдено хоча би більш менш легше ми створюємо гуманітарні штаби. Наша мета – полегшити адаптацію».
На відкриття завітав Перший заступник Полтавського міського голови Валерій Пархоменко. За його інформацією, сьогодні в Полтаві живе 60 тис зареєстрованих ВПО, насправді цифра набагато більша. А з початку повномасштабного вторгнення через наше місто пройшло понад 400 тисяч біженців. І відкриття кожного подібного закладу – безумовно, на користь:
«Хочу подякувати керівництву Донецької області за турботу про громадян. Сьогодні біда прийшла на нашу землю, і сьогодні ми як ніколи повинні бути єдині. З перших же днів ми у Полтаві створили колл центр, який приймав переселенців, надавали всіляку підтримку. Загалом у нас створено 13 центрів для колективного проживання. Мешканців центрів ми стовідсотково забезпечуємо проживанням та харчуванням. Задовольняємо побутові потреби. Створена міська програма підтримки переселенців. Співпрацюємо із центрами зайнятості, аби можна було працевлаштуватися. Ми готові запросити до вашого хабу співпраці і всінаші служби міські, проведемо спільні зустрічі, в ході яких фахівці можуть відповісти на всі питання, які актуальні – медичні та інші. Гарантуємо підтримку на всіх рівнях.
Вікторія Сазонова, депутатка Волноваської районної ради живе у Полтаві з 6 квітня. Вона не могла приховати хвилювання. Пригадувала перші дні перебування у місті, про те, як прийняли її у громаді. «Намагаємося рухатися вперед, наші сили будуть потрібні для відбудови країни»:
« Я хочу сказати слова подяки усій Полтаві! Це місто, яке гостинно прийняло нас, яке обігріло, яке огорнуло турботою. Тут щиро допомагають усім – не важливо, звідки ти приїхав. Я живу в гуртожитку Педагогічного університету. Адміністрація закладу та гуртожитку дуже нам допомагає, а цей час ми стали дійсно близькими людьми. Знають проблеми та потреби кожного з нас. Дбають, що б нам було максимально комфортно – наскільки це можливо. Вісім років тому мій син приїхав у Полтаву. І саме тому я обрала це місто для себе. Тут дійсно живуть щирі люди. Вдячна департаменту освіти, там мене вислухали і надали роботу. Я більше двадцяти років пропрацювала у навчальному закладі, який любила. Сьогодні він зруйнований. Нині я працюю у навчально – методичному центрі професійно технічної освіти Полтавської області. Колеги опікуються мною. Немає жодного дня, що би я прийшла на роботу і колектив не поцікавився – як мої справи? Це великий біль. Дуже хочеться додому. Влітку ми їздили з родиною в наше селище за речами. Це жах. Рідне селище, у якому все квітло, там жили і раділи – все в руїнах. У нас забрали все, все знищили. Коли телефонують з малої батьківщини , щоразу не можу стримати сліз. Розповідають про нові руйнації. Але я плачу і молю Бога лиш про одне – аби живими і здоровими лишилися наші люди».
Голова Волноваської РДА, начальник районної військової адміністрації Юрій Бакай:
«Це маленький осередок Волноваського району та Донеччини. Дякую Полтаві, за те, що підставили плече. До сліз приємно бачили знайомі обличчя земляків. Раніше ми бачилися з вами щодня, будували життя громади, а сьогодні нас розділяють сотні кілометрів. Вірю, щойно відкритий центр стане осередком, де всі ми зможемо гуртуватися і допомагати одне одному. Вірю, що всі ми повернемося додому. Все обов’язкового відбудуємо!»
Центр підтримки ВПО Волноваського району «Пліч-о-пліч»
Телеграм канал: https://t.me/plich_o_plich_vpo
Тел. горячої лінії: 099 451 28 58
Адреса: Полтава, вулиця Грушевського, 10
Зупинка транспорту «Мотель»
Читайте також: Володимир Зеленський пропонує Раді продовжити воєнний стан та мобілізацію
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
20:27, 3 грудня
07:55, 11 грудня
08:46, Вчора
25
09:17, 11 грудня
22:50, 30 листопада
12
live comments feed...