• Головна
  • Що потрібно знати про домен новачкам
Новини компаній
13:36, 19 вересня 2022 р.

Що потрібно знати про домен новачкам

Новини компаній

Перед тим, як зареєструвати та купити домен, його спочатку потрібно вибрати. Це може бути не так просто, як здається. Адже недостатньо просто знайти цікаве слово, яке показує суть сайту, потрібно ще переконатися, що користувачам буде легко його запам'ятати, а також, що воно ще не зайняте іншою компанією. Але давайте про все послідовно.

Що таке домен та з чого він складається?

Під доменом розуміють адресу, за допомогою якої можна відкрити відповідний сайт у браузері. Сам домен складатиметься з двох частин:

  • Доменного імені.
  • Доменна зона.
Що потрібно знати про домен новачкам, фото-1

Перше – це та частина назви, яку ви вигадуєте. Друге – це те, що йде одразу після доменного імені («.com», «.ua» або «.eu»). Другу частину можна вибрати з тих доменних зон, що вже існують.

Відразу варто враховувати, що доменні зони відрізняються не лише літерами чи словами, які у них використовуються, а й вартістю. Причому різниця в ціні може бути досить суттєвою. Наприклад, найдорожчим варіантом вважається саме ".com". Якщо ви бажаєте скористатися лише таким варіантом, варто бути готовим заплатити за нього досить пристойну суму. При цьому багато фахівців вважають, що якщо ви збираєтеся вести бізнес виключно на території України, то можна не переплачувати і обмежуватися варіантом «.ua». Хоча і його не можна назвати дешевим. Ознайомитись з цінами на домен у різних доменних зонах можна безпосередньо на сайті, що займаються їхньою реєстрацією. Там ви зможете побачити цілий список з актуальними пропозиціями.

Як краще назвати свій домен

Оптимальне рішення вибрати таке ім'я, яке буде збігатися з назвою вашої компанії або бренду. Іноді буває так, що доменне ім'я з вашою назвою вже зайняте. Особливо часто таке трапляється у популярних доменних зонах. Не обов'язково використовувати синоніми або намагатися спотворити назву. У такому разі фахівці радять розглянути можливість використання іншої доменної зони.

Такий варіант буде набагато кращим за спроби змінити слово, додаючи до нього суфікси, приставки, цифри тощо. Оскільки так ви, можливо, і зробите унікальне ім'я, але зможете повністю спотворити суть назви. У крайньому разі додайте відповідне слово, або артикль так, щоб вийшло логічне і відповідне вашим завданням словосполучення, наприклад, магазину не завадить слово shop, а додатку для смартфона слово app.

Якщо не хочете додавати нові слова до назви, є сенс спробувати викупити домен, якщо він зайнятий. Але не завжди його власник піде вам назустріч або він може поставити невиправдано високу ціну.

При цьому, слід з відповідальністю підійти до цього питання. Оскільки від нього буде залежати успішність проекту. Перевірте, щоб у назві не було помилок. Також відмовтеся від занадто довгих назв, оскільки користувачам може бути важко їх запам’ятати та ввести адресу без помилок.

Яку доменну зону вибрати

Найкраще уникати доменних зон, де продаються дешеві домени. Не варто використовувати доменні зони, де безплатно роздають домени, оскільки дуже часто вони використовуються для дорвеїв та спаму. Через це сайти на них з першого погляду не викликають у користувачів жодної довіри та їх відвідуваність падає.

Тому краще віддавати перевагу платним варіантам. За популярні доменні зони вам доведеться заплатити більше. Новачки можуть розраховувати на бонус – багато ресурсів дають суттєву знижку на перший рік користування доменом. Потрібно розуміти, що домен не можна купити назавжди, тому що кінцевим власником усіх доменів є ICANN (корпорація з управління доменними іменами і IP-адресами). Отже, ви лише орендуєте домен на певний термін, а потім своєчасно продовжуєте свій домен доти, доки плануєте ним користуватися.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...