• Головна
  • Обережно: у парки та ліси повертаються кліщі
11:00, 1 травня 2022 р.

Обережно: у парки та ліси повертаються кліщі

Обережно: у парки та ліси повертаються кліщі

З приходом тепла в лісах і парках активізувалися кліщі. Комахи можуть нападати на людину в будь-який час дня і ночі. Менше їх, як правило, за сухої жаркої погоди, а прохолодними та похмурими днями їх кількість збільшується. Живляться кліщі кров’ю людей та тварин, занурившись хоботком глибоко в шкіру. Напившись удосталь крові людини або тварини, кліщ відпадає самостійно для відкладання яєць у ґрунт. Укуси кліщів загрожують людині такими хворобами, як іксодовий кліщовий бореліоз (хвороба Лайма),кліщовий вірусний енцефаліт.

Що робити, якщо кліщ присмоктався?

Якщо Ви виявили кліща на шкірі, негайно зверніться до найближчого травмпункту. Якщо це неможливо, видаліть його самостійно: змастіть кліща олією (але не заливайте, щоб не задихнувся), повільно витягніть разом із хоботком, розхитуючи його пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, пінцетом чи петлею з нитки, яку слід закріпити між хоботком кліща та шкірою людини.

Після видалення комахизмастіть ранку розчином йоду або спиртом. Якщо хоботок залишився, його видаляють стерильною голкою.

Обережно: у парки та ліси повертаються кліщі, фото-1

Що слід робити, коли ви видалили кліща? Медики радять:

В ідеалі варто відвідати інфекціоніста або педіатра. Але якщо такої можливості немає, спостерігайте за місцем укусу протягом 30 днів. «Нічим не мажемо. Особливо це стосується різних барвників — йод, діамантовий зелений. Дуже часто буває алергія на йод, навколо укусу з'являється пляма, це може ускладнити постановку діагнозу» - наголошують лікарі.

Якщо з'являється кільцеподібна еритема — слід одразу ж звернутися до лікаря. Кільцеподібна еритема — типовий первинний прояв бореліозної інфекції. Це почервоніння шкіри, яке з'являється навколо місця укусу кліща та поширюється від нього у вигляді кола.Якщо протягом 30 днів після укусу кільцеподібна еритема не з'явилася, слід здати аналіз крові на антитіла до Borrelia burgdorferi — IgM і IgG методом імуноферментного аналізу (ІФА). Нагадуємо, що ставити діагноз і ухвалювати рішення про лікування має тільки лікар.

Правила профілактики укусів кліщів:

Для цього необхідно одягатись таким чином, щоб перешкодити нападу кліщів на людину, заповзанню їх під одяг і полегшити швидкий огляд для виявлення кліщів, які причепилися. Звичайний одяг може бути перетворений у захисний: штани повинні бути заправлені у чоботи, гольфи чи шкарпетки з щільною гумкою. Верхня частина одягу (сорочка, куртка) повинна бути заправлена у штани, а манжети рукавів щільно прилягати до руки. Оптимальним є світлий, однотонний одяг, на якому кліщі більш помітні. Проведення само - та взаємооглядів. Необхідно враховувати, що кліщі повзуть завжди знизу вверх, а не навпаки. Інформація про "падіння" кліщів з дерев є помилковою.

Гарний результат профілактики дає використання репелентів - засобів, що відлякують кліщів. Для захисту дітей розроблені препарати зі зниженим вмістом репеленту, зокрема креми "Фталар" і "Ефкалат", одеколони "Піхтал", "Евітал", засіб "Камарант" , якіможна придбатив аптечній мережі. Для дітей віком від 3-х років використовують креми "Офф-дитячий", "Бібан-гель" .

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кліщі #укуси #хвороби
Оголошення
live comments feed...