• Головна
  • Чи отримають українці додаткові вихідні у травні?
12:30, 26 квітня
Надійне джерело

Чи отримають українці додаткові вихідні у травні?

Чи отримають українці додаткові вихідні у травні?

В Україні у період воєнного стану вихідні на святкові дні не передбачаються. Саме тому цьогоріч у травні додаткових вихідних не буде. Про це йдеться у роз'ясненні на сайті Держпраці.

Згідно з Кодексом законів про працю в Україні, у травні святкових днів два: 1 травня - День праці, 9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Вихідні мали бути у понеділок, 2 травня, та у понеділок 9-го.

Однак у статті 6 закону "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану" передбачається, що на період воєнного стану дія статті про визначення щодо святкових та неробочих днів призупиняється.

"2 травня та 9 травня є звичайними робочими днями, робота в які оплачується у звичайному порядку (під час воєнного стану)", - йдеться у роз'ясненні.

24 березня набув чинності закон про організацію трудових відносин в умовах війни. Роботодавцям дозволили відтерміновувати виплату зарплати, змінювати умови праці без попередження працівників, переводити їх на іншу роботу. Тривалість робочого тижня можуть збільшили до 60 год. замість 40. Дозволяється один вихідний.

Читайте також: Прикордонники знову змінили правила перетину кордону: деталі

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вихідні #свята #робочі дні
live comments feed...