• Головна
  • Фахівці «Полтавастандартметрології» забракували небезпечний «Фарш свинячий»
11:34, 17 серпня 2009 р.

Фахівці «Полтавастандартметрології» забракували небезпечний «Фарш свинячий»

Значна кількість виробників подає на сертифікаційні випробування якісну продукцію, а потім починає хитрувати: розбавляти її водичкою, додавати консервантів чи солі, підвищувати жирність за рахунок рослинних гідрогенізованих олій, або «забувати» вказати якісь дані на етикетці. І до візиту держінспекторів (про який попереджають відповідно до вимог чинного законодавства за 10 днів до проведення перевірки) готуються серйозно: виробництва немає, на складах пусто, а на дверях – амбарний замок. Тому ні для кого не секрет, як часто на полицях магазинів з'являється неякісна продукція.

Управління у справах захисту прав споживачів, які перевіряють роздрібну торгівлю та приймають скарги від населення, можуть розповісти про «добропорядність» підприємливих виробників чи реалізаторів. Фахівцям державного нагляду також вдалося «впхати свого носа» у торгівлю. Мова йде про контроль за додержанням стандартів, норм і правил при оптовій реалізації продукції. Нещодавно інспектори ДП «Полтавастандартметрологія» провели перевірку з державного нагляду за додержанням стандартів, норм і правил при виробництві, зберіганні та оптовій реалізації продукції на підприємстві з оптової торгівлі. Серед порушень зустрілася невідповідність чинній нормативній документації за маркуванням. Воно, як правило, неповне:

- і з назвами проблеми, і з видом продукції, та з її призначенням;

- виробник часто «забуває» назватися сам, вказати країну-виробника;

- буває невідомо за яким нормативним документом виготовлялася продукція і вимогам якого має відповідати;

- не вказуються адреси виробника, номер партії;

- проблеми і з датою виготовлення (виявляється їх може бути і дві!);

- склад чи комплектність зазначається неповністю;

- не вказуються умови зберігання та застосування, застережні засоби під час транспортування, зберігання;

- інформація щодо сертифікації продукції недостовірна тощо.

А ще під час перевірки на полицях була виявлена продукція з терміном придатності, що вже минув.

Також на результатами органолептичної оцінки, фізико-хімічних та мікробіологічних випробувань було встановлено, що партія напівфабрикату м'ясного посіченого охолодженого «Фарш свинячий» не відповідала вимогам НД за фізико-хімічним показником (масова частка вологи завищена на 18,7 %) та по мікробіології.

Окрім того, на підприємстві незадовільно організований контроль напівфабрикатів м'ясних (фаршів) та м'яса за органолептичними, фізико-хімічними, мікробіологічними показниками та показниками безпеки.

Тож, за результатами перевірки підприємству видано припис про усунення порушень додержання стандартів, норм і правил; приписи про заборону реалізації 16-ти партій продукції, складено протокол про адміністративні правопорушення, застосовано штрафні санкції. Матеріали перевірки направлені до Держспоживстандарту України для прийняття рішення про застосування штрафних санкцій в розмірі 100% вартості виготовленої продукції (напівфабрикату м'ясного посіченого охолодженого «Фарш свинячий»), яка може бути небезпечною для життя та здоров'я громадян

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Оголошення
live comments feed...