• Головна
  • Під Полтавою знайшли мощі святого Митрофана Воронезького
16:27, 17 серпня 2009 р.

Під Полтавою знайшли мощі святого Митрофана Воронезького

На кладовищі с.Витівка, що під Полтавою, люди знайшли невеличку ікону з зображенням святого, яке важко розпізнавалося. Цю знахідку передали до Свято-Пантелеймонівської церкви (на Браїлках), де вона й зберігалась до з'ясування. З часом зображення святого все більше проявлялося та ставало розбірливішим, зокрема, проявився напис зі зворотньої сторони ікони: «Преставился святитель 1703 года ноября 23 дня обретены его мощи 1832 года августа 6 дня». Тоді святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет благословив написати з цього образу велику ікону, робота над якою завершилася у серпні.

Ікону написав полтавський художник Петро Гуменюк. Тепер у її середину помістять мощі святого Митрофана Воронезького для поклоніння вірянам.

20 серпня в Свято-Пантелеймонівській церкві Полтави УПЦ Київського Патріархату за участю єпископа Полтавського і Кременчуцького Федіра відбудуться урочистості з нагоди освячення цієї ікони з частиною нетлінних мощей.

Святитель Митрофан був першим єпископом на Воронезькій кафедрі і протягом 20-ти років працював на благо Церкви, помер у 1703 році

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Оголошення
live comments feed...