• Головна
  • Як полтавцям отримати «Доступні ліки» за спрощеною процедурою?
18:30, 4 березня 2022 р.
Надійне джерело

Як полтавцям отримати «Доступні ліки» за спрощеною процедурою?

Як полтавцям отримати «Доступні ліки» за спрощеною процедурою?

У зв’язку із введенням воєнного стану на території України Міністерство охорони здоров’я спростило для громадян процедуру видачі рецептів на ліки.

У МОЗ зазначили, що зробили це для того, щоб українці могли отримати життєво важливі ліки та послуги під час воєнних дій за програмою «Доступні ліки». Також була спрощена процедура реєстрації новонароджених.

Нова процедура закріплена в наказі МОЗ України від 28.02.2022 № 388 «Щодо забезпечення функціонування галузі охорони здоров’я».

Якщо у пацієнта немає можливості отримати електронний рецепт на «Доступні ліки», цей рецепт можна отримати у паперовому вигляді у будь-якого лікаря, який надає первинну медичну допомогу, незалежно від того, чи у пацієнта підписана декларація з цим лікарем.

Аптеки мають приймати паперові рецепти на ліки, які входять в урядову програму реімбурсації «Доступні ліки», та обліковувати їх у паперовій формі.Медичні працівники можуть внести медичні записи про виданий рецепт до реєстру електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ) після появи відповідної технічної можливості в системі за схемою, описаною детально в наказі.

За програмою «Доступні ліки» пацієнти можуть отримати в аптеках безоплатно або з невеликою доплатою препарати для лікування наступних захворювань: серцево-судинні захворювання; бронхіальна астма; діабет ІІ типу; цукровий та нецукровий діабет; розлади психіки та поведінки; епілепсія.

Також, тепер заклади охорони здоров'я, які мають ліцензію на роботу у сфері «акушерство та гінекологія» і надають медичну допомогу при пологах, можуть видавати медичне свідоцтво про народження дитини відповідно до Інструкції щодо заповнення та видачі медичного свідоцтва про народження, форма № 103/о.

Читайте також: У МОЗ розповіли, де зараз можна знайти потрібні ліки

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ліки #Україна #Полтавщина #життя #воєнний стан #лікар #рецепт #аптека
Оголошення
live comments feed...