• Головна
  • Завершити оплювальний сезон або підняти тариф в 7 разів: полтавці можуть залишитися без тепла вже з 1 лютого через недотримання державою своїх обіцянок (ОНОВЛЕНО)
11:30, 25 січня 2022 р.
Надійне джерело

Завершити оплювальний сезон або підняти тариф в 7 разів: полтавці можуть залишитися без тепла вже з 1 лютого через недотримання державою своїх обіцянок (ОНОВЛЕНО)

Завершити оплювальний сезон або підняти тариф в 7 разів: полтавці можуть залишитися без тепла вже з 1 лютого через недотримання державою своїх обіц...

Якщо днями держава не почне виконувати взятих на себе зобов’язань, то за тиждень, із початком лютого, у Полтаві, Карлівці, Решетилівці, Машівці і Котельві доведеться обирати між припиненням постачання тепла до осель і збільшенням вартості опалення. Таку інформацію оприлюднило «Полтаватеплоенерго».

Восени, перед початком опалювального сезону між Офісом Президента, Кабінетом Міністрів України, НАК «Нафтогазом» та Асоціацією міст України було підписано Меморандум у відповідності до якого упродовж опалювального сезону 2021-2022 розмір платіжки для кінцевого споживача не має змінитися. Натомість держава брала на себе зобов’язання компенсувати теплопостачальним підприємствам країни різницю між фактичними витратами та тарифами, зазначеними у платіжках.

У «Полтаватеплоенерго» зазначили, що вони всі свої зобов’язання виконують в повному обсязі:

«Від початку опалювального сезону і до сьогодні безперебійно забезпечує споживачів якісними послугами і при цьому, платіжка для споживачів, залишилась незмінною, то держава не дотрималась обіцяного і жодної копійки в якості компенсації витрат через застосування підприємством економічно необґрунтованих тарифів не надала. Тож, із незалежних від підприємства причин, в поточному опалювальному сезоні «Полтаватеплоенерго» почало стрімко накопичувати заборгованість за блакитне паливо перед «Нафтогаз Трейдинг», оскільки не в змозі не лише забезпечувати попередню оплату, а й у повному обсязі розраховуватись за вже спожитий природний газ».

Для безперебійного і якісного забезпечення послугами споживачів «Полтаватеплоенерго» у поточному опалювальному періоді мало отримати компенсацію від держави в розмірі майже 900 мільйонів гривень.

Через заборгованість перед компанією «Нафтогаз Трейдинг» із 1 лютого «Полтаватеплоенерго» отримуватиме блакитне паливо для потреб населення на умовах Постачальника «останньої надії», тобто за ціною у понад 46 грн за куб. м.

НАК «Нафтогаз України» фактично поставив «Полтаватеплоенерго» перед вибором — або підвищити тариф на опалення всемеро, або із лютого завершити опалювальний період.

Про ультиматум з боку НАК «Нафтогаз України», «Полтаватеплоенерго» поінформувало міську та обласну владу, а також звернулося до Кабінету Міністрів України та Офісу Президента.

Але 25 січня, завдяки посередництву очільників Полтавської обласної державної адміністрації і Полтавської обласної ради відбулися перемовини представників «Полтаватеплоенерго» та НАК «Нафтогаз».

Наразі полтавцям ані перегляд вартості послуг в поточному опалювальному сезоні, ані зупинка теплопостачання в розпал опалювального сезону — не загрожує!

Читайте також: Суми – не Полтава: у наших сусідів проїзд у маршрутках – по 10, а школярі платять половину ціни

Не забувайте підписуватися на наш Telegramі стежити за новинами Полтави у месенджері.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #оплення #газ #Нафтогаз #Полтаватеплоенерго #тариф #ультиматум #компенсація #держава
Оголошення
live comments feed...