• Головна
  • Біль у п’ятці – не завжди «п’яткова шпора»: що це за захворювання і як його лікувати
12:30, 25 січня 2022 р.
Надійне джерело

Біль у п’ятці – не завжди «п’яткова шпора»: що це за захворювання і як його лікувати

Біль у п’ятці – не завжди «п’яткова шпора»: що це за захворювання і як його лікувати

Якщо ми стикаємося із больовими відчуттями у області п’яти чи стопи, то майже завжди, суто автоматично, згадуємо словосполучення «п’яткова шпора». Проте, насправді, біль може бути одним із симптомів іншого захворювання, плантарного фасціїту. Про різницю між ними, а також про методи лікування нам розповіла лікар із фізичної та реабілітаційної медицини клініки «МЕДІОН» Юлія Віталіївна Рисована.

-Юліє Віталіївно, чи завжди біль у стопі – це «п’яткова шпора»?

-Насправді, «п’яткова шпора» рідко викликає больові відчуття. І виявляють її, як правило, випадково. Утворюється вона у районі бугра п’яти і собою являє кістковий наріст. А больовий синдром, який гостро відчувається, часто є наслідком плантарного фасціїту. За локалізацією вони збігаються і часто обидва визначення використовують як синоніми, але, насправді, це різні захворювання.

-Можете розповісти, що таке плантарний фасціїт?

-Вздовж нижньої поверхні ступні проходить підошовна фасція. Плантарний фасціїт – це її запалення. Найчастіше локалізація відбувається у ділянці п’яти. Для цього захворювання характерним симптомом є біль, який виникає вранці із першими кроками, або після того, як ноги тривалий час відпочивали.

-Що може бути причиною цього захворювання?

-Причиною запалення є постійна мікротравматизація, яка пов’язана із низькою еластичністю та механічними навантаженнями на стопу. Під час тривалих перерв мікророзриви зростаються, але потім, щойно ми починаємо рух, ступня розтягується і фасція знову травмується. Це і спричиняє гострий біль.

До груп ризику, які можуть страждати від плантарного фасціїту, належать люди, які мають зайву вагу, фізичні перевантаження, патологію стоп, проблеми із хребтом, поставою, носять неправильне взуття.

-Як ефективно лікувати цю хворобу?

-У сучасній медицині до лікування фасціїту підходять комплексно. Потрібно поєднувати медикаментозну терапію з фізіопроцедурами, лікувальну фізкультуру та розвантаження п’яти. У нашій клініці «МЕДІОН» ми досягаємо відмінних результатів при лікуванні фасціїту, використовуючи фізіопроцедури на основі акустичних хвиль (ударно-хвильової терапії).

-Наскільки тривалим та ефективним є такий метод лікування?

-Після проведення ударно-хвильової терапії зменшуються больові відчуття, активізується метаболізм та кровообіг фасції, зменшується набряк та запалення, покращується еластичність, прискорюється загоєння пошкоджених тканин, руйнуються кальцинати. Повний курс лікування однієї зони у середньому проводиться за 5-7 сеансів. А проводити ці процедури можна раз на 2-7 днів.

Нагадуємо, що записатися на прийом до лікарів "МЕДІОНУ" можна за номером безкоштовної телефонної лінії 0-800-509-003.  А розташовується клініка за адресою: м. Полтава, вул. Сінна, 37.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#П'яткова шпора #фасціїт #лікування #Медіон
Оголошення
10:54, 8 травня
live comments feed...