• Головна
  • Від сьогодні ФОПи зобов'язані працювати з РРО
16:33, 1 січня 2022 р.
Надійне джерело

Від сьогодні ФОПи зобов'язані працювати з РРО

Від сьогодні ФОПи зобов'язані  працювати з РРО

З 1 січня запроваджуються нові правила для фізичних осіб-підприємців (ФОП), які працюють у сфері малого бізнесу. Їх зобов'язали користуватися РРО при розрахунках.

Це стосується усіх тих ФОПів, які здійснюють торговельні операції в інтернет-магазинах, ресторанах, кафе, секонд-хендах, турагенціях, готелях, магазинах ювелірних виробів, крамницях тощо.

ФОПи мають купити і зареєструвати нове обладнання, яке називається "реєстратор розрахункових операцій" (РРО) або "програмний реєстратор розрахункових операцій" (ПРРО), і навчитися користуватися ним. Ідеться про звичайний касовий апарат або ж спеціальну програму, встановлену на смартфон чи планшет.

Не потрібен касовий апарат лише підприємцям, які не мають найманих працівників і торгують за готівку на ринках. Окрім того, їхній дохід не повинен перевищувати 167 мінімальних зарплат на рік. У 2021 році це 1,002 млн гривень, у 2022 - 1,085 млн гривень на рік.

Закон передбачає штрафи у разі невстановлення касових апаратів - 100% від вартості проданої продукції. Якщо порушення зафіксують вдруге - 150%. Проте, у Державній податковій службі запевняють, що на час карантину перевірок не буде.

Введення в дію закону про фіскалізацію торговельних операцій неодноразово відкладалося через протести підприємців. У грудні 2021 року вони знову протестували під стінами парламенту, однак Верховна Рада відмовилася відтерміновувати дію закону.

Його автори наголошують, що він спрямований на детінізацію економіки, оскільки багато підприємців, які не використовують РРО, занижують отримані прибутки і користуються спрощеною системою оподаткування, платять менше податків, ніж бізнес, що працює у тій самій галузі, але на загальній системі оподаткування.

Згідно із даними Державної податкової служби, у 2021 році кількість ФОПів в Україні зросла і на кінець року становила 1,9 млн. За спрощеною системою працює близько 1,5 млн людей.

 Читайте також: Як працюватимуть у вихідні банки та пошта?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#фоп #касовий апарат #податківці
Оголошення
live comments feed...