• Головна
  • На комісії Полтавської обласної ради розглянули Програму підтримки медицини – мільйони гривень закладуть на закупівлю якісного медичного обладнання
08:30, 23 грудня 2021 р.
Надійне джерело

На комісії Полтавської обласної ради розглянули Програму підтримки медицини – мільйони гривень закладуть на закупівлю якісного медичного обладнання

На комісії Полтавської обласної ради розглянули Програму підтримки медицини – мільйони гривень закладуть на закупівлю якісного медичного обладнання

22-го грудня у Полтавській обласній раді відбулося засідання постійної комісії із питань охорони здоров’я та соціального захисту населення під головуванням Олександра Кудацького.

У ході засідання депутати заслухали інформацію директора Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктора Лисака про реорганізацію комунального підприємства «Полтавська обласна дитяча клінічна лікарня» шляхом приєднання до обласної клінічної лікарні імені Скліфософського. При цьому Віктор Лисак запевнив, що після реорганізації медичні працівники збережуть свої робочі місця, скорочення зачепить лише допоміжний та адміністративний персонал.

Також під час комісії депутати заслухали та ухвалили винести на сесію питання продовження контрактів із керівниками низки медичних закладів комунальної власності.

Крім, цього у продовженні комісії Віктор Лисак доповів про обласну Програму розвитку та підтримки комунальних закладів охорони здоровя Полтавської обласної ради.

Доповідаючи перед депутатами, Лисак «розшифрував»заплановані у Програмі першочергові капітальні видатки на 100 мільйонів гривень. Зокрема, для забезпечення безперебійної роботи відділення гемодіалізу планують встановлення дизельгенератора, який забезпечуватиме білий корпус обласної лікарні. Також за 4 мільйони гривень планують придбати томограф. За 5 мільйонів гривень планують провести кисень у психіатричну лікарню. Ще 2,5 мільйони гривень потрібно на облаштування протипожежної сигналізації для дитячого ортопедичного санаторію. Фонд «Юнісеф» виділив холодильну камеру для дитячої обласної лікарні, тепер потрібно придбати дизельну станцію для забезпечення роботи імунологічного центру.

-Всього у Програмі – 700 мільйонів із урахуванням видатків на перспективу. На оновлення матеріально-технічної бази медичних закладів – 250 мільйонів гривень, - пояснив Віктор Лисак.

Відповідаючи на запитання членів комісії, Віктор Лисак пояснив, що у 2021-му році за аналогічною Програмою із обласного бюджету виділили 536 мільйонів гривень. Ця сума іще зросте, адже депутати ще цього року дофінансують охорону здоровя із фонду розвитку територій.

Після розгляду усіх питань порядку денного голова комісії Олександр Кудацький підбив короткі підсумки. Зокрема констатував що реорганізація обласної дитячої лікарні, сприятиме ефективному використанню коштів та підвищенню якості надання медичних послуг.

-Це дозволить зекономити кошти і направити їх на інші цілі. Нагадаю, що був іще корпус на Фрунзе, гастроентерологія, він уже переведений у обласну лікарню. Зараз у цьому корпусі, що лишився вільним, близько 1000 квадратних метрів площі. Ми ініціювали, щоб зробити там відновлювальну фізіотерапію для дітей-аутистів та дітей із синдромом Дауна. Це буде реабілітаційний центр для усієї області! – розповів Олександр Кудацький.

Також голова комісії, згадуючи підняті на комісії питання, зауважив, що 100 мільйонів гривень для медичної галузі - не така велика цифра.

- Це не такі значні, суми, якщо ми хочемо купити гідне обладнання. У нас у медичних закладах базис закладений хороший, подивіться, хоча б,  яке обладнання у хірургічному корпусі – і воно цілодобово завантажене! Тому таке вкладення коштів себе виправдовує, - відзначив голова комісії.

Раніше ми розповідали, що обласна рада виділилить кошти на проект реконструкції обласного театру ляльок.

Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #обласна рада #комісія #охорона здоров'я
Оголошення
10:54, 8 травня
live comments feed...