16:00, 9 грудня 2021 р.
Надійне джерело
Попри політичні маніпуляції Полтавська обласна рада успішно проголосувала за створення військового ліцею у Градизьку
9-го грудня відбувається пленарне засідання восьмої позачергової сесії Полтавської обласної ради восьмого скликання.
Найбільш тривалим у часі стає обговорення питання щодо створення на Полтавщині Градизького ліцею із військової підготовки. При цьому питання як на комісіях, так і на сесії чомусь викликає шалений спротив деяких представників депутатського корпусу Кременчука. Так, депутати від фракції "За майбутнє" Олег Дядик та Олена Усанова намагаються запевнити колег, що відкриття ліцею у Градизьку потягне за собою негайне закриття такого ж закладу у Кременчуці.
Так депутатка намагається оперувати цифрами і відзначає, що вже 2021-го року Кременчуцькому ліцею на 300 тисяч зменшили фінансування від запланованого. Через це Олена Усанова висловлює сумнів, що заклад взагалі отримає фінансування у 2022-му році.
Її колега по фракції Олег Дядик додає, що обласна влада обіцяла Кременчуцькому ліцею кошти на пожежні сходи, але впродовж чотирьох місяців їх так і не надали. Це, на його думку, свідчить про те, що обласна влада планує закрити ліцей.
У відповідь на ці закиди голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов вкотре нагадує, що питання закриття закладу у Кременчуці взагалі жодного разу не підіймалося. Ліцей дійсно має певні рекомендації від міністерства, які потрібно врахувати для його подальшої роботи. Тому область виділятиме кошти на проведення ремонтів, розвиток матеріально-технічної частини та спортивну базу Кременчуцького ліцею. І ці питання виноситимуть на наступну, "бюджетну", сесію.
Щодо висловлених звинувачень, то Олег Синєгубов викриває і Ольгу Усанову, і Олега Дядика у маніпуляціях. Адже у відповідь на їх закиди зачитує листи від керівника кременчуцького ліцею. У одному йдеться про те, що економія коштів (мова про названі Оленою Усановою 300 тисяч гривень - Авт.) виникла по причині карантину та тимчасового дистанційного навчання ліцеїстів. У іншому листі керівник закладу пояснює, що ліцей не може використати кошти на облаштування сходів, тому що згідно норм ДБН щодо закладів освіти не допускається використовувати такі сходи, як другий евакуаційний вихід. Тому керівник ліцею прохає закласти фінансування на ці потреби у 2022-му році.
Голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький також заперечує, що відкриття ліцею у Градизьку якимось чином загрожує закладу у Кременчуку. Навпаки, під час обговорення питання на депутатських комісіях голова обласної ради неодноразово зазначав, що такі профільні фахові заклади у області необхідні. І одного військового ліцею, який би готував майбутніх офіцерів для збройних сил України, на усю область просто замало.
У обговоренні питання депутатка Людмила Мірошніченко зі "Слуги народу" говорить, що фракція буде підримувати відкриття ліцею у Градизьку, і прохає колег проголосувати "за" та утриматися від політичних протистоянь у цьому питанні.
- Сьогодні у Кременчуці навчається 80 дітей, але потреба у області більша. Щодо Кременчука, то ніхто у залі не скаже, що я колись не підтримав якийсь освітній заклад, - говорить голова освітньої комісії облради Олег Діденко. Раніше під час засідання комісії він наголошував, що створення ще одного ліцею стане важливим кроком для військово-патріотичного виховання молоді на Полтавщині. Він звертається до колег-депутатів і прохає відкласти політичні маніпуляції та своїм голосуванням продемонструвати патріотичність позиції.
Представник фракції «Рідне місто» Олег Фещенко говорить, що їх фракція підтримує створення ліцею. І підтверджує, що питання про закриття Кременчуцького військового ліцею не звучало ані у обласній раді, ані у обласній державній адміністрації.
Щодо закладу у Кременчуці, то депутат повідомляє, що вже у понеділок комісія облради планує виїхати у Кременчук, щоб оглянути приміщення, яке планують передати ліцею.
Після виступів депутати переходять до голосування. У підсумку "за" голосують 56 депутатів, 8 їх колег "утримуються".
Рішення приймають, отже, наступного року на Полтавщині - попри занепокоєння кременчуцьких депутатів - працюватимуть вже два військових ліцеї. Можливо, із часом їх стане іще більше. Про це говорить після завершення сесії Олександр Біленький.
- Ми зараз говоримо про Градизьк і Кременчук - це вже два. Можливо, географічно потрібно відкрити такий ліцей у Полтаві. Мені здається, що створенням двох профільних закладів із військової підготовки ми за цієї каденції не обмежимося, - заначає голова облради.
За словами Олександра Біленького, бюджетна сесія має відбутися 24-го грудня (це - поки що попередня дата - Авт.). Під час засідання депутати повинні будуть проголосувати за прийняття бюджету на 2022-ий рік, у тому числі, за виділення коштів для Кременчуцького військового ліцею. І тим самим закриють останні можливості для маніпуляцій тим депутатам, які влаштували справжню істерію навколо вигаданого закриття ліцею у Кременчуці.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
10:32, 3 грудня
09:16, 7 грудня
11:21, 5 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
live comments feed...