• Головна
  • На Полтавщині у Градизьку хочуть відкрити військовий ліцей
16:30, 8 грудня 2021 р.
Надійне джерело

На Полтавщині у Градизьку хочуть відкрити військовий ліцей

На Полтавщині у Градизьку хочуть відкрити військовий ліцей

8-го грудня відбулося засідання президії Полтавської обласної ради, під час якої обговорили та узгодили питання порядку денного восьмої позачергової сесії обласної ради, яка має відбутися 9-го грудня. На сесії розглянуть низку питань, які стосуються кадрів, майна, тарифів та бюджету, а також мають прийняти звернення до Президента України, Верховної Ради та Кабміну.

 Провести позачергову сесію вирішили, щоб "розвантажити" наступну, бюджетну, та розглянути низку питань, які потребують невідкладного ухвалення. Зокрема, депутати обласної ради мають перерозподілити зекономлені кошти із бюджету на 2021 рік, близько 80 мільйонів гривень. Підуть вони, переважно, на потреби медичних закладів Полтавщини, зокрема, на придбання обладнання. Крім цього, понад 20 мільйонів гривень спрямують на підтримку "Полтаватеплоенерго" та "Полтававодоканалу". Також під час сесії мають призначити керівників комунальних установ, які пройшли конкурсний відбір. 

Під час президії, яку проводив голова облради Олександр Біленький, присутні обговорили найважливіші питання порядку денного. Одне із них – відкриття військового ліцею у Градизьку.

На місці існуючої бази планують відкрити ліцей і вже із 1-го вересня наступного року взяти на навчання хлопців та дівчат (навчатимуться у закладі учні 8-11 класів, всього до 160 вихованців – Авт.). Але для того, щоб заклад почав працювати, потрібно ще добудувати тир, плац, кабінет автосправи. На підготовку закладу із обласного бюджету планують виділити 20 мільйонів гривень. 

-Деякі депутати вважають, що відкриття ліцею у Градизьку означає закриття ліцею у Кременчуці. Але це зовсім різні історії. Зараз є досить багато молодих людей, які хочуть себе реалізувати у військовій спеціальності. Але потужності Кременчуцького військового ліцею не дозволяють прийняти всю кількість випускників шкіл. До того ж, за новими вимогами, у ліцеях мають навчатися не тільки хлопці, але й дівчата. Це означає повне переформатування площі – проживання, харчування тощо. Тому прийняли рішення відштовхуватися від градязького ліцею, але і не забувати про кременчуцький, - пояснив голова обласної ради Олександр Біленький.

Прокоментував питання і голова комісії з питань освіти, науки та культури Олег Діденко. Він зазначив, що у цьому випадку потрібно думати не про політику, а про комунальне майно обласної ради. Тому що без прийняття швидких рішень існуюча база просто зруйнується.

-Якщо зараз ми не скористаємося шансом залучити державні кошти та створити умови для майбутніх захисників, це все спустошиться! Нам потрібно не забувати, що наша держава перебуває у стані війни! А ліцеїсти – це ті, хто у майбутньому стануть захисниками України. Але для цього їх потрібно готувати! Кременчуцький військовий ліцей вже сьогодні готує одних із найкращих ліцеїстів у країні, але для Полтавської області одного цього ліцею замало, - резюмував голова комісії.

Зрештою, рішення щодо майбутнього ліцею у Градизьку приймуть депутати обласної ради під час засідання сесії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтавщина #Градязьк #ліцей #відкриття #обласна рада #Біленький Олександр
Оголошення
live comments feed...