• Головна
  • Нові карантинні норми: як працюватимуть заклади освіти?
17:30, 3 грудня 2021 р.
Надійне джерело

Нові карантинні норми: як працюватимуть заклади освіти?

Нові карантинні норми: як працюватимуть заклади освіти?

Уряд країни 24-го листопада змінив правила карантину в Україні. Вони набудуть чинності вже 6 грудня.

У Міністерстві охорони здоров’я України нагадують, що освітяни, які до 8 листопада, не зробили принаймні одне щеплення проти коронавірусної хвороби мають бути відстороненні від роботи без збереження заробітної плати.

Як працюють заклади освіти в умовах карантину?

Жовтий рівень:

  • Дозволяється працювати тим освітянам, які отримали принаймні одне щеплення проти COVID-19.
  • Оскільки освітяни підлягають обов’язковим щеплення проти COVID-19, то щоб заклад працював потрібно 100% вакцинованих принаймні однією дозою співробітників.
  • Можуть працювати без щеплення ті співробітники, які мають протипоказання до вакцинації, що підтверджено медичним висновком.
  • Ті співробітники, які мають підтверджені протипокази до вакцинації, не підлягають відстороненню від роботи.

Червоний рівень:

  • Дозволяється працювати тим освітянам, які пройшли повний курс вакцинації проти проти COVID-19.
  • У кожному закладі освіти мають бути 100% вакцинованих співробітників двома дозами;
  • Якщо працівник отримав одну дозу вакцини, то не може бути відстороненим від роботи, але це також і не дозволяє йому проводити навчання в очному форматі;
  • Працівники, які мають протипоказання до вакцинації, не підлягають відстороненню. Для підтвердження вони повинні надати медичний висновок про наявність протипоказів.

Таким чином, заклади освіти, які перебувають у регіоні із червоним рівнем епіднебезпеки можуть працювати лише у випадку 100% вакцинації всіх співробітників двома дозами. У випадку, якщо співробітник має лише одну дозу, то відстороненню від роботи він не підлягає. Допоки всі співробітники не пройдуть повністю курс щеплення, заклад освіти не може працювати в очному форматі.

Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет повідомив у своєму телеграм-каналі про темпи вакцинації серед освітян. Він зазначив, що кількість відсторонених працівників ЗЗСО зменшується.

Стосовно працівників шкіл: станом на сьогодні 96,8% учителів в Україні вже отримали принаймні першу дозу вакцини, а 89,6% - пройшли повний цикл.

«За оперативною інформацією департаментів освіти і науки, протягом тижня до роботи повернулися понад 200 вчителів. При цьому, найбільше відсторонених залишається на Рівненщині – 364 та Київщині – 251 особа.

Ще 740 шкіл досі вимушені продовжувати дистанційне навчання через відсутність 100% вакцинації освітян у «червоній» зоні. Це всього 5,35 % від загальної кількості закладів середньої освіти (29 листопада вказаний показник сягав 7,3%)», - зазначив Сергій Шкарлет.

Читайте також: У місті на Полтавщині надзвичайники врятували чоловіка з-під піщаного обвалу на будівництві

Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вакцинація #освітяни #навчальнимй рік #МОЗ #міністр освіти

Коментарі

Оголошення
live comments feed...