• Головна
  • У Полтаві відкрили пам’ятник архітектору Леву Вайнгорту (ФОТО)
14:10, 28 листопада 2021 р.
Надійне джерело

У Полтаві відкрили пам’ятник архітектору Леву Вайнгорту (ФОТО)

У Полтаві відкрили пам’ятник архітектору Леву Вайнгорту (ФОТО)

28-го листопада у Полтаві урочисто відкрили пам’ятник колишньому головному архітектору Полтави (працював на цій посаді із 1939 по 1970 рік – Авт.) Леву Вайнгорту. Саме він відбудовував місто після війни, під його керівництвом відновлювали ансамбль Круглої площі та Білу Альтанку, також вагомим був його внесок у розбудову музею Полтавської битви та музею-садиби Миколи Гоголя.

На церемонію відкриття прийшли кілька десятків людей, серед яких друзі, колеги, рідні та учні Лева Семеновича.   

У Полтаві відкрили пам’ятник архітектору Леву Вайнгорту (ФОТО), фото-1
У Полтаві відкрили пам’ятник архітектору Леву Вайнгорту (ФОТО), фото-2
У Полтаві відкрили пам’ятник архітектору Леву Вайнгорту (ФОТО), фото-3
У Полтаві відкрили пам’ятник архітектору Леву Вайнгорту (ФОТО), фото-4
У Полтаві відкрили пам’ятник архітектору Леву Вайнгорту (ФОТО), фото-5

-Ми віримо у ту справу, яку робив Лев Семенович. І сьогодні я закликаю схилити голову перед його генієм, який відродив Полтаву з руїн у 40-60 роках за неймовірно важких умов! – говорить на відкриті один із ініціаторів встановлення пам’ятника Віктор Трофименко, голова громадської організації «SavePoltava».

У Полтаві відкрили пам’ятник архітектору Леву Вайнгорту (ФОТО), фото-6

-Історія не повинна забуватися. Ця людина зробила для міста дуже багато. І ми повинні зробити все, щоб продовжити його справу! – додає один із благодійників, які долучилися до спорудження пам'ятника, депутат Полтавської міської ради Сергій Іващенко.

За ідеєю авторів пам’ятника – архітектора Артура Арояна, скульпторів Валерія Голуба та Дмитра Коршунова – Лев Вайнгорт стоїть, прихилившись спиною до однієї із колон Білої альтанки. Це було одним із його улюблених місць

-Він постійно працював над перспективою розвитку нашого міста. І саме отакий його образ у мене залишився у памяті про цю людину! – ділиться спогадами доктор архітектури, професор Василь Шулик.

-Завжди він так стояв! «Це моє найбільш улюблене місце» – говорив він, – підтверджує директор Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського Олександр Супруненко, який працював разом із Левом Вайнгортом.

Приїхав на відкриття і один із багатьох учнів Лева Саменовича - заслужений архітектор України, головний архітектор Сумської області Володимир Биков. Говорить, що особистість його вчителя виходить далеко за межі Полтави, і він справді є одним із засновників архітектурної школи України в цілому.

У Полтаві відкрили пам’ятник архітектору Леву Вайнгорту (ФОТО), фото-7

Нарешті, наступає урочиста мить відкриття. Відкривають пам’ятник донька Лева Вайнгорта –  Тетяна Шульгіна - та полтавський краєзнавець, ініціатор спорудження пам’ятника Борис Тристанов.

Тетяна Шульгіна згадує, що від ідеї встановлення пам'ятника до її реалізації довелося чекати три роки і дякує усім полтавцям, які долучилися до збереження пам'яті про її батька.

У Полтаві відкрили пам’ятник архітектору Леву Вайнгорту (ФОТО), фото-13
У Полтаві відкрили пам’ятник архітектору Леву Вайнгорту (ФОТО), фото-14
У Полтаві відкрили пам’ятник архітектору Леву Вайнгорту (ФОТО), фото-15

Раніше ми повідомляли, що у Полтаві збирають кошти на аудіокнигу та оновлене видання книги Лева Вайнгорта "Провінційний архітектор".

Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #Вайнгорт #архітектор #відкриття #пам'ятник #Зигіна

Коментарі

Оголошення
live comments feed...