09:30, 17 листопада 2021 р.
Надійне джерело
«Я з дитинства мріяв стати лікарем, а обрав саме Полтаву, бо мені дуже сподобалося це місто», - студенти-іноземці з ПДМУ розповіли про складнощі вивчення медицини та любов до України
Щороку до українських закладів вищої освіти вступають більше 200 тисяч студентів. За даними Міністерства освіти і науки України, майже 38 тисяч з них – це громадяни інших країн. Найбільше з Індії, Марокко, Нігерії, Туреччини, Алжиру та Китаю.
У Полтаві приїжджають навчатися студенти з більш ніж 50 різних країн світу. Це тисячі хлопців та дівчат, які обрали саме наше місто для того, щоб здобути професію і познайомитися з новою культурою та людьми.
Про це напередодні Дня студента ми поспілкуватися з деканом Міжнародного факультету Полтавського державного медичного університету, доцентом, кандидатом медичних наук Лілією Бурею.
- На сьогоднішній день на нашому Міжнародному факультеті навчається близько 1400 іноземців із 50 різних країн світу. Це велика кількість культур та менталітетів. За останні 20 років студенти дуже змінилися. Вони стали більш вмотивовані та приїжджають для того, щоб отримати якісні знання, які у майбутньому їм допоможуть стати конкурентноспроможними фахівцями. Основна перевага нашого університету – це не тільки теоретичні знання, а й практичні. Майже на кожному занятті вони відточують всі отримані навики на практиці. А вже з 2 курсу студенти вирушають на практику до лікарень, де закріпляють всі знання та навики, отримані під час навчання. Кожного року якість освіти ПДМУ перевіряє не тільки Міністерство освіти і науки України, а й міністерські комісії з зарубіжних країн.
Найбільш популярні напрями навчання серед студентів-іноземців – це стоматологія, ортодонтія, ортопедична стоматологія, хірургія та акушерство та гінекологія.
Окрім того, на базі університету функціонує підготовче відділення, де студенти вивчають профільні предметі такі, як біологія, фізика, хімія та мову навчання. Тут можна обрати: українську чи англійську, адже університет веде навчання одразу двома мовами. Пані Лілія зазначає, що з кожним роком кількість іноземців, які прагнуть здобути освіту в Україні зростає, тому більшість студентів обирають саме англійську мову навчання:
«Наші випускники отримують дипломи міжнародного зразка, які цінуються у інших країнах світу. За нашою статистикою, більшість студентів вишу обирають англійську, як мову навчання. Якщо вимірювати у відсотках, то на Міжнародному факультеті 60% студентів навчаються англійською мовою і 40% - українською. А якщо за спеціальністю «Медицина», то тут кількість буде ще більше – це 75% англомовних та всього 25% україномовних студентів. Для англомовних студентів проводять заняття найбільш кваліфіковані викладачі із міжнародним рівнем володіння мовою В2-С1», - розповідає пані Лілія.
Звідки вступники з інших країн дізнаються про ПДМУ?
- Це дуже копітка робота. Майже щотижня ми проводимо вебінари з закладами освіти інших країн. Окрім того, наш університет має більш ніж сторічну історію. За цей час у нас склалася бездоганна репутація, тому у нас навчаються цілі династії у кілька поколінь.
Але не навчанням єдиним. Як з’ясувалося, іноземні студенти із задоволенням вивчають українську культуру та історію. Цьому присвячують багато уваги у перший рік навчання під час якого відбувається адаптація. Кафедра українознавства на чолі з Тетяною Лещенко дає можливість представникам інших країн поринути в нашу культуру за допомогою танців, співів та тематичних вечорів поезії. Із задоволенням вони слухають вірші Шевченка та готують українські страви.
Також студенти-іноземці дуже активно беруть участь як у наукових конференціях, так і в художній самодіяльності та спорті. На міжнародному факультеті 17 футбольних команд, які займали призові місця на чемпіонатах та міжнародних турнірах.
Як студенти із 50 різних країн світу знаходять спільну мову один з одним?
Університет має дуже розвинену систему студентського самоврядування. У кожній групі є куратор, який допомагає у вирішенні різних питань. Окрім того, у представників з різних країн є свої земляцтва. Це осередки вихідців з кожної країни на чолі з лідером. Представники земляцтв тісно спілкуються не тільки один з одним, а й з іншими. Лідери доносять до викладачів та деканату різні проблемні питання. Окрім того, кожен студент може звернутися за допомогою і самостійно. Декан Міжнародного факультету запевняє, що така система дозволяє дуже легко комунікувати та допомагає їм адаптуватися на чужій землі.
У холі деканату Міжнародного факультету ми зустріли чимало студентів із різних країн. Вони з радістю нам розповіли, чому саме вони обрали Полтаву для навчання, чи важко бути студентом-медиком та за що вони люблять Україну.
Студент з Марокко Абдельмунім Ельмілюай розповідає:
- Навчатися на лікаря – була моя мрія з дитинства. Зараз я навчаюся на 3 курсі Полтавського медичного університету. У майбутньому буду стоматологом. Про те, що у Полтаві можна навчатися на лікаря на англійській мові дізнався від своєї тітки, яка живе у Англії. Її подруга-українка розповіла, що Полтава – це гарне спокійне місто у якому є чудовий університет. Найважче у навчанні на медика – це організація свого часу. Потрібно його правильно розподілити на навчання, відпочинок, здоров’я тощо. Залюбки займаюся танцями та завжди беру участь у культурно-масових заходах. За роки навчання я маю дуже багато друзів з різних країн світу.
Своїм досвідом поділився ще один студент 5 курсу – Доума Анасс. Він володіє одразу 6 мовами. Полтаву він обрав не випадково, адже саме тут навчалися декілька представників його родини. Після закінчення університету планує стати пластичним хірургом:
«До ПДМУ я вступив у 2017 році. Після 6 курсу ми здаємо загальнодержавний екзамен – КРОК2, і вже після цього обираємо собі спеціальність. У майбутньому я себе бачу пластичним хірургом. Про Україну я дізнався від своїх дядьків. Один з них навчався на лікаря у Харкові. Саме він порекомендував мені навчатися в Україні і я обрав Полтаву. Мені дуже подобається університет та гуртожиток. Було досить легко адаптуватися так, як Полтава дуже тихе та затишне місто. Окрім того, в університеті ми маємо досить тісну спільноту, що також допомагає звикнути. Найбільше мене приваблює в Україні – це її історія. Дуже смачна кухня, особливо борщ. Та особливо – це люди. Вони дуже дружні і чуйні».
Студент 5 курсу Афшін Горджін приїхав до Полтави з Ірану та навчається на 5 курсі:
«Більшість іранців навчається у Києві чи Харкові, але я для себе обрав спокійну Полтаву. Також від своїх друзів я дізнався, що найкраще в Україні навчають стоматології саме у цьому університеті. Сюди я приїхав просто подивитися на місто і залишився. Зараз я навчаюся на 5 курсі стоматологічного факультету. Свою професію я вибрав самостійно, мене ніхто не примушував. Мені дуже подобається працювати руками і тому я обрав для себе саме стоматологію. І я вважаю, що у мене досить добре виходить. У вільний час я займаюся фотографією. З усіх українських страв я найбільше люблю зелений борщ. А у Полтаві мені подобаються люди. Вони дуже дружні і з ними легко знаходити спільну мову».
Студент 3 курсу Стоматологічного факультету Аділь Аджакар з Марокко спершу хотів стати режисером та навіть почав навчання за цим фахом. Але потім згадав про дитячу мрію - бути стоматологом та почав пошуки університету:
«Підготовчі курси пройшов у Харкові, але для подальшого навчання обрав Полтаву. Навчатися на лікаря не так і складно. Коли ти ставиш для себе цілі та правильно розподіляєш час, то все встигаєш. Найбільше тут мені подобається знайомитися з новими людьми та знаходити нових друзів. У вільний час я знімаю відеоролики, іноді танцюю та гарно малюю. Також у мене є друзі, які співають рок-гуртах. Я цікавлюся напрямком «Death Metal» та навіть трохи співаю у цьому ж стилі».
Всі студенти в один голос запевняють, що найбільша цінність Полтави – це чуйні та дружні люди, які завжди прийдуть на допомогу.
«Студентство – це найкраща пора. Саме у цей час можна подорожувати, навчатися, розвиватися, знаходити друзів. Нам дуже пощастило, що ми для цього обрали саме Україну», - з посмішкою розповідає студент з Марокко.
Раніше ми розповідали про студента-медика із Полтави, який вивчає мови у якості хобі
Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
11:53
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
15:29, 4 грудня
3
10:41, 1 грудня
13:21, 1 грудня
1
live comments feed...