15:30, 3 листопада 2021 р.
Надійне джерело
У Полтаві запрацював Денний центр з кризовою кімнатою для осіб, які постраждали від домашнього насильства
Сьогодні, 3 листопада, на базі Притулку для жінок БО «Світло надії» розпочав свою роботу Денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі з функціонуванням кризової кімнати.
Денний центр – це цілодобове доступне місце для людей, які зазнали різних форма насильства. Тут вони зможуть знайти прихисток, отримати психологічну, соціальну та правову допомогу від кваліфікованих спеціалістів, а також низку соціально-побутових, соціально-медичних та інформаційних послуг.
На базі центру створена кризова кімната, яка призначена для жінок та дітей, які постраждали від домашнього насильства. Вона повністю укомплектована для проживання. Перебувати у кризовій кімнаті можна до 10 днів. За цей час особа має вирішити до кого звернутися за допомогою: до родичів чи до Притулку БО «Світло надії».
«Вже більше 20 років наша організація спрямовує свої сили на вирішення складних соціальних проблем у нашій громаді. Дуже багато планів та стратегій. Ми всі розуміємо, що подолання проблеми домашнього насильства – це довгий шлях зміни мислення населення, ефективної співпраці з поліцією, Центром зайнятості, соціальними службами. Ми повинні діяти всі разом – тільки тоді ми зможемо щось змінити», - наголосив виконавчий директор БО «Світло надії» Роман Дрозд.
Відкриття центру стало можливим завдяки підтримці Представництва Фонду Народонаселення ООН в Україні в рамках реалізації проєкту «Міста, вільні від домашнього насильства». Фонд надав грошову допомогу в розмірі майже 800 тисяч гривень на облаштування денного центру.
«Проблема домашнього насильства у місті існує, але завдяки створенню таких центрів та притулків люди можуть знайти прихисток. Тепер кожен мешканець міста, якщо в нього виникне потреба, може швидко та якісно отримати допомогу», - зазначив регіональний координатор Фонду ООН у галузі народонаселення Костянтин Бойчук.
Окрім надання психологічної та соціальної допомоги у Денному центрі для жінок планують проводити профорієнтаційні заходи, курси з перепідготовки, допомагати з пошуком роботи.
Відкриття такого центру у Полтаві є важливим етапом розбудови повноцінної протидії насильству.
Особи, які постраждали від домашнього насильства, можуть звернутися по допомогу до Денного центру за телефоном +38(050)9721364.
Беріть участь у нашому опитування - Як полтавці ставляться до протестів проти вакцинації від COVID-19?
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
11:53
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
18:49, 7 грудня
17
10:13, 12 грудня
10
live comments feed...