• Головна
  • У Полтаві пройшла «Естафета української духовної музики» за участю Камерного хору «Гілея»
08:30, 18 жовтня 2021 р.
Надійне джерело

У Полтаві пройшла «Естафета української духовної музики» за участю Камерного хору «Гілея»

У Полтаві пройшла «Естафета української духовної музики» за участю Камерного хору «Гілея»

17 жовтня у Полтавському художньому музеї (галерея мистецтв) імені Миколи Ярошенка у рамках фестивалю «Дні Європи у Полтаві – 2021» відбувся культурно-мистецький захід «Естафета української духовної музики» за участю Камерного хору «Гілея» Творчого громадського об’єднання «Гілея».

- Цей захід відбувся за ініціативи голови Полтавського обласного осередку Національної Спілки композиторів України Тамари Парулави та полтавського регіонального представника Українського інституту національної пам’яті Олега Пустовгара. Наш концерт є присвятою 100-річчю Всеукраїнського музичного товариства імені Миколи Леонтовича, - говорить президент Творчого громадського об’єднання «Гілея», Камерного хору «Гілея» Світлана Гогохія. В репертуарі колективу з понад 20-річним стажем чимало творів українських композиторів-класиків різних часів. Сьогодні ми мали можливість доторкнутися не тільки до сакральної спадщини духовної музики, а й до доробку наших сучасників - полтавських композиторів Юлії Корженко та Сергія Горюновича. Виконання творів у присутності авторів – це надзвичайна відповідальність і унікальна можливість у співпраці з ними з точністю відтворити задумане. Сподіваємося – нам це вдалося.

Камерний хор «Гілея» — Лауреат восьми Міжнародних хорових конкурсів, багатьох фестивалів духовних піснеспівів, багато подорожує і в Україні, і закордоном. На рідній землі колектив має своїх давніх і постійних шанувальників. Атмосфера в залі, очі слухачів, енергетика, що зависла в повітрі свідчили, що полтавська публіка спрагла до дарунків «Гілеї».

- Ось нарешті й відбувся довгоочікуваний концерт Камерного хору «Гілея», - ділиться враженнями Віктор Бур’ян – учасник хору та його директор. Довгоочікуваний, бо через пандемію COVID-19 колектив не збирався на репетиції, не мав можливості проводити концерти. Емоції переповнюють від того, що хор звучав, як і раніше - бездоганно, виразно й піднесено! Виступ «Гілеї» завжди непересічна культурна подія нашого міста, адже місія колективу висока – збереження і популяризація української духовної спадщини, європейської хорової культури, презентація творів сучасних українських композиторів.

Історія колективу бере початок з жовтня 1998 року. Заслужений працівник культури Павло Лиманський (1951-2001рр.) зі Світланою Гогохія зібрали довкола себе небайдужих до духовної музики людей і створили Камерний хор «Гілея». Після смерті Павла Тихоновича художнім керівником та головним диригентом до 2017 року був Леонід Журавський(1955-2017 рр.). Сьогодні диригентами хору є Ганна Кір’ян та Вікторія Дроздова.

Склад хору – професійні музиканти, творча інтелігенція міста, обдарована молодь. Колектив – єдиний (!) в області академічний хор - постійно діючий, концертуючий вже більш ніж 20 років. На жаль, хор не має постійного фінансування, працює без оплати праці учасників і керівників, що ставить під загрозу його подальше повноцінне існування.

- Після довгої перерви ми знову зустрілися з глядачем! – говорить Ганна Кір’ян, диригент-хормейстер, яка сьогодні замилувала слухачів партією соло «Щедрика» Леонтовича, - молитва, чудові голоси хористів, гармонійна взаємодія диригента з хором, відкритість і доброзичливість публіки створюють атмосферу внутрішнього єднання душі з Богом.

Дякую хору за багато років співпраці! Многая літа нашому колективу, сил, терпіння і натхнення на нові звершення! Хочеться і надалі разом творити і надихатислухачів на глибинні роздуми про вічне!

Вікторія Дроздова, диригент-хормейстер: про творчий пошук, сьогодення і майбутнє:

- Давно мріяла розучити з хором колядку «Пречиста Діва». Але якось відкладала на потім. Взимку, коли хворіла на ковід, це було однією з незавершених справ. Коли відновилися репетиції, відразу узялася за неї. З першої фрази відчула зворотній зв’язок з хористами - твір сподобався, як то кажуть «зайшов»! А далі репетиції в умовах карантинних обмежень, хтось весь час відсутній. Немов би йдеш по вузькій стежці, не бачиш, що попереду, а по боках прірва… І все вдалося! Покладаюся на Бога і ціную і насичую кожну хвилину репетицій. Відчуваю відповідальність, адже наш хор є єдиним носієм, «хранителем» академічного хорового співу на Полтавщині.

Автор: Оксана Чупилко

Фото: Наталія Святцева

Читайте також:  у Полтаві пройшов парад духових оркестрів.

Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Гілея #коцнцерт #Галерея
Оголошення
live comments feed...