• Головна
  • Чи розпочнеться опалювальний сезон у бюджетних закладах і комунальних установах Полтавщини
12:30, 13 жовтня 2021 р.
Надійне джерело

Чи розпочнеться опалювальний сезон у бюджетних закладах і комунальних установах Полтавщини

Чи розпочнеться опалювальний сезон у бюджетних закладах і комунальних установах Полтавщини

Сьогодні, у Полтавській ОДА пройшов брифінг начальника управління житлово-комунального господарства та енергетики ОДА Едуарда Реви щодо опалення бюджетних закладів та комунальних установ.

Він зазначив, що 30 вересня був підписаний Меморандум про розуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та гарячої води у опалювальний період 21/22 року. Після опрацювання документу та коливання цін на блакитне паливо деякі постачальники розірвали договори про надання послуг, які були підписані з початку року.

Як розповів начальник ЖКГ, це сталося через неможливістю постачання газу за новими цінами. Бюджетні установи просто не могли закупляти газ за такими високими цінами:

«Коли розривається договір, то виникає колізія, що необхідно провести 2 тендери, і тільки після цього можна буде звернутися до «Нафтогаз Трейдинг», як до постачальник «останньої надії». Для цього було запропоновано провести засідання ТЕБ і НС і визначити надзвичайну ситуацію, як один із запобіжних варіантів. На підставі цього всі бюджетні установи мають право украли договір з «Нафтогаз Трейдинг», - повідомив Едуард Рева.

На сайті «Нафтогазу» з’явилося оголошення, де запропоновано два протоколи переговорів: перший – процедура, якщо не відбулися торги, другий – коли визначена надзвичайна ситуація.

«На сьогодні всі бюджетні установи мають необхідні документи до «Нафтогаз Трейдинг» для укладання договорів. Окрім того, в договорі зазначена ціна за 1000 кубів газу без ПДВ в 13 658, 42. При цьому, що ціна газу за 1000 кубів з ПДВ, з урахуванням тарифу на послуги транспортування тощо, встановлена в 16 554 гривні», - зазначив начальник управління житлово-комунального господарства та енергетики ПОДА.

На сьогодні договори з постачальником газу потрібно укласти 543 закладам освіти, 87 закладів соціальної сфери і 54 закладів охорони здоров’я, які мають автономне опалення.

Чи готова Полтавщина до старту опалювального сезону?

«Згідно з плану підготовки до опалювального сезону на Полтавщині, на сьогодні, за тією інформацією, яку ми отримали від тергромад та підприємств – виконаний на 100%. Ми можемо констатувати, що тепловий фонд, заклади соціальної сфери, водопровідно-каналізаційна система повністю виконали план. Готовність теплового господарства складає 99,5%. Не підготовленою залишається лише котельна 109 мікрорайону. Вона в процесі підготовки», - повідомив Едуард Рева.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#опалення #ОДА #апаратна нарада #зима #опалювальний сезон #котельня #держустанови
Оголошення
live comments feed...