09:30, 24 вересня 2021 р.
Надійне джерело
« Хвороби сітківки ока підступні, іноді вони можуть завершитися сліпотою» - офтальмолог КП «2-а міська клінічна лікарня ПМР» Оксана Романченко
24 вересня – Всесвітній день сітківкиока. Лікарі запровадили його відзначення тому, що кількість захорюваність сітківки з року в рік збільшується. Не в останню чергу – через погану екологію та використання гаджетів.
Що таке сітківка? Це внутрішьоочна оболонка, найтонша частина ока. Вона складається з нервових клітин і чутливих до світла рецепторів. Саме сітківка формує зображення, що проектується на неї за допомогою кришталика і рогівки. Відтак, саме від стану сітківки залежить, яку «картинку» ми бачимо.
«Хвороби сітківки не мають вікових обмежень – їх діагностують і у дорослих людей і навіть у дітей. Існують і вроджені патології» - розповідає лікар – офтальмолог КП «2-а міська клінічга лікарня ПМР» Оксана Романченко.
Захворювань сітківки надзвичайно багато
- запальні та не запальні ураження;
- судинні,
- відшарування сітківки;
- дистрофія сітківки
- ретинопатія
« Хвороби сітківки іноді дуже підступні. Вони можуть розвиватися безсимптомно, їх може діагностувати лише лікар під час огляду. Якщо ж симптоми присутні, пацієнти скаржаться на «мушки» в полі зору, туман, «блискавки», розмитість зображення, двоїння в очах. Чим скоріше почати лікування, тим кращий буде результат. Раніше, аби лікувати сітківку, пацієнти змушені були їхати в інші міста. Нині ж більшість патологій успішно лікують у нас в Полтаві» - говорить Оксана Романченко.
Чому кількість захворювань сітківки збільшується? Причин лікарі називають дуже багато. Серед них і екологія, і насамперед – постійне використання гаджетів. Оксана Романченко розповідає:
« Гаджети і девайси дуже «сушать» наші очі. Будь – яка хвороба може розвинутися. Але зараз адже великий арсенал очних крапель та препаратів, які допомагають у таких випадках. Є також аптеках БАДи і вітаміни. На ринку їх величезна кількість. Однак, хочу застерегти: їх треба ретельно обирати – які з них справді мають ефект, а які – лише продукт маркетингу. Дійсно, є ряд перевірених виробників з чудовою продукцією, вони справді «працюють».
Засобів та методик лікування хвороб сітківки ока надзвичайно велика кількість – проблема частіше полягає в тому, аби виявити недугу на ранній стадії.
Оксана Романченко наголошує: обов’язково проходьте огляд у офтальмолога:
«Перевіряйтеся у офтальмолога хоча би раз на рік. Навіть якщо не маєте скарг і у вас гарна гострота зору. Як вже було сказано, деякі хвороби розвиваються без симптомів, виявити їх можуть тільки лікарі. Вимірюйте внутрішньо очний тиск, перевіряйте сітківку. Все це можна зробити у нас, в КП «2-а міська клінічна лікарня ПМР».
Записатися на прийом до офтальмолога ви можете, зателефонувавши у реєстратуру 60-71-79
Ми завжди раді допомогти і надати рекомендації, тому сьогоднішній Всесвітній день сітківки ока – чудова нагода, аби прийти на огляд. Бережіть зір та будьте здорові»!
Читайте також:« Якщо у вас болить живіт – терміново звертайтеся до лікаря!» - директор КП «2 міська лікарня ПМР» професор Максим Дудченко
Як пройти медичний огляд у 2 міській лікарні
Лікарі - урологи 2 міської лікарні впровадили новий вид операцій
Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
11:21, 5 грудня
10:32, 3 грудня
09:16, 7 грудня
08:46, Вчора
8
live comments feed...