• Головна
  • Помер викладач Полтавської політехніки, професор Олександр Шкурупій
16:39, 18 вересня 2021 р.
Надійне джерело

Помер викладач Полтавської політехніки, професор Олександр Шкурупій

Помер викладач Полтавської політехніки, професор  Олександр Шкурупій

18 вересня 2021 року відійшов у засвіти вчений, який пропрацював в університеті 40 років (з 1981 року). У різні роки працював завідувачем кафедри будівельної механіки, деканом будівельного факультету. У 2014 році став завідуючим тоді новоствореної кафедри будівельної і теоретичної механіки імені Л.І. Сердюка.

Професор Олександр Анатолійович Шкурупій має здобутки у такому науковому напрямку, як розробки методів розрахунку міцності, жорсткості, стійкості, будівельних конструкцій та їх елементів на різні види навантажень та впливів. За участю Олександра Шкурупія були розроблені оновлені державні будівельні норми України та державні стандарти .

Мав понад 300 публікацій, 5 навчальних посібників (із них два з грифом МОН), виступав офіційним опонентом на захистах дисертацій науковців з усієї України. Працював і з обдарованою молоддю, заохочував до вивчення природничих дисциплін.

Окрім наукових досягнень, Олександр Анатолійович брав активну участь у позанавчальному житті університету, підтримував спортивні ініціативи і виступав у складі університетської команди зі спортивного більярду, виборовши у 2019 році Кубок України та звання найкращих більярдистів України серед науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти.

" За багаторічну сумлінну працю, значний особистий внесок у розвиток національної освіти, підготовку висококваліфікованих спеціалістів, плідну науково-педагогічну діяльність Олександр Шкурупій нагороджений Почесною Грамотою Полтавської обласної державної адміністрації, відзнаками університету та Міністерства освіти і науки України.

Колектив Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» глибоко сумує і висловлює співчуття родині, близьким, друзям науковця. Світла пам'ять шановному колезі і викладачу" - сказано у повідомленні.

Читайте також:

Стежте за найважливішими новинами Полтави у нашому Telegram

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...