• Головна
  • У обласній прокуратурі пояснили, чому у Полтаві не можуть зупинити скандальну добудову до кооперативного коледжу
17:30, 14 вересня 2021 р.
Надійне джерело

У обласній прокуратурі пояснили, чому у Полтаві не можуть зупинити скандальну добудову до кооперативного коледжу

У обласній прокуратурі пояснили, чому у Полтаві не можуть зупинити скандальну добудову до кооперативного коледжу

14-го вересня у обласній прокуратурі відбувається брифінг стосовно прибудови до кооперативного коледжу на вулиці Небесної Сотні у Полтаві. Нагадаємо, у червні ми писали про те, що під виглядом реконструкції біля пам’ятки місцевого значення фактично зводять капітальну споруду. Журналісти навіть з'ясували, що будують там нове приміщення для "Тераси - території м'яса", яка містилася у згорілій будівлі колишнього кінотеатру імені Котляревського.

У обласній прокуратурі пояснили, чому у Полтаві не можуть зупинити скандальну добудову до кооперативного коледжу, фото-1

Попри постійні звернення до правоохоронців та позови до суду роботи на об’єкті тривають і сьогодні. І керівник обласної прокуратури Антон Столітній розповів журналістам – чому саме.

Для початку прокурор області нагадав журналістам хронологію.

3.06 - за фактом самовільного будівництва капітальних споруд біля Полтавського кооперативного коледжу за адресою, Небесної Сотні 9/17 слідчий відділ Полтавського райвідділу поліції відкрив кримінальне провадження за частиною 3 статті 197 ККУ України.

4.06 - слідчий за погодженням із прокуратурою подав клопотання до Октябрського суду міста Полтава про арешт зазначеної прибудови до внутрішньої частини коледжу.

25.06 - суддя задовольнив клопотання, на прибудову наклали арешт.

(Представник коледжу оскаржив рішення суду першої інстанції, апеляційне засідння має відбутися 16.09).

20.07 - правоохоронці провели огляд місця події, встановили факт проведення будівельних робіт із зовнішнього боку – встановлення металевих конструкцій впритул до будівлі коледжу.

22.07 - слідчий подав клопотання до Октябрського суду про арешт металевих конструкцій.

26.07 - ухвалою слідчого судді клопотання задоволене.

2.09 - ухвалою апеляційного суду скасували ухвалу слідчого судді, в ухваленні клопотання слідчого відмовлено. 

3.09 - слідчий повторно подає клопотання до Октябрського суду на арешт майна.

10.09 - той самий суд у тому самому складі розглядає клопотання – і відмовляє у його задоволенні. На сьогодні зовнішня сторона не перебуває під арештом.

Прокурор області також назвав документи, які тією чи іншою мірою легалізують будівництво біля коледжу.

- Між полтавською міською радою та ФОП укладений договір сервітуту на земельну ділянку для подальшого розміщення пересувної тимчасової споруди – виносних столиків для сезонного використання на період із 18.05.2021 по 31.10.2021. Плата за користуванне землею складає 30 тисяч 153 гривні.

- Виконком за підписом Олександра Мамая видав дозвіл на плиточне покриття тротуару із 10.06 до 1.09. Термін виконання робіт сплив, але вони тривають. Прокуратура неодноразово зверталася до інспекції із благоустрою, проте реакції немає.

- Паспорт прив’язки від 17.06 виданий головним архітектором міста Миколою Шевельовим. Дійсний до 31.10. 2021.

 Також Антон Столітній розповів, на якому етапі перебуває юридичне оформлення будівлі коледжу як пам'ятки історії. При цьому відзначив, що у ОДА діють досить оперативно. Так, розпорядженням голови Полтавської ОДА від 16.07 затверджено перелік об’єктів культурної спадщини, серед яких – будівля коледжу. Будівля отримала статус «щойно виявленого об’єкту історії та архітектури із назвою "Торгівельний будинок». Департамент культури і туризму виділив кошти на виготовлення у 2021 році облікової документації на 14 обєктів культурної спадщини. Серед них передбачена і паспортизація будівлі коледжу, для подальшого занесення його до державного реєстру нерухомих памяток України із наданням статусу «Памятки місцевого значення».

Крім цього, полтавська окружна прокуратура підготувала проект позову до приватного підприємця (ім'я та прізвище не називає - Авт.) та Полтавської обласної спілки споживачів щодо визнання незаконним договору оренди нежитлових приміщень (від 30.03.2021), проведення демонтажу прибудови у дворі коледжу і змінення вказаної земельної ділянки та приведення її у відповідність. Зараз тривають дві експертизи, які долучать до позову. Після отримання результатів експертиз його направлять до суду. 

Щоб стежити за розвитком подій навколо кооперативного коледжу та усіма цікавими новинами Полтави, підписуйтеся на наш Telegram

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #прибудова #кооперативний коледж #Небесної Сотні #суд #арешт
Оголошення
live comments feed...